Jej debiutancka książka "To nie nasza wina" to zapis rozmów autorki z jedenaścioma osobami, które dorastały w domach dziecka. Choć doświadczenia z pobytu w placówkach były wspólnym mianownikiem tych historii, każda z nich jest wyjątkowa i poruszająca.
[FOTORELACJA]10183[/FOTORELACJA]
Książka ukazuje rozmowy z ludźmi o różnym wieku i z różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy dzielą się szczerze i otwarcie swoimi losami, w tym także trudnymi i bolesnymi tematami, takimi jak przemoc domowa, molestowanie czy stany depresyjne.
Wbrew trudnej historii, bohaterowie książki radzą sobie w życiu, choć nie zawsze bywało łatwo. Większość z nich założyła własne rodziny, część ukończyła studia wyższe, a niemal wszyscy mają pracę. Niemniej jednak, przeszłość ich dzieciństwa i młodości wciąż jest obecna. Ich opowieści stanowią doskonały dowód na to, jak ważne jest wsparcie osób, które spotykamy na swojej drodze, i jaką siłę potrafimy odnaleźć w sobie.
Książka Moniki Tadry, która zgromadziła historie "tych, którzy przetrwali", ma dać nam wszystkim wiele do myślenia. To uniwersalne opowieści o radzeniu sobie z kryzysem, o winie, wstydzie, o pokonywaniu sytuacji stygmatyzacji, o konfrontowaniu się z brakiem wsparcia w grupie i cierpieniu po odrzuceniu.
Ten zbiór historii ma być bodźcem do refleksji, zarówno nad sobą samymi jako jednostkami, jak i nad naszymi własnymi trudnościami, budowaniem relacji oraz funkcjonowaniem jako opiekunowie młodych ludzi. Przekonuje nas, że nawet niewielki gest wsparcia może dać komuś pozbawionemu rodzicielskiego wsparcia nadzieję na lepszą przyszłość.
Monika Tadra, której strona internetowa www.swiatspotkan.pl jest już od kilku lat miejscem, gdzie zamieszcza zapisy swoich rozmów z wyjątkowymi gośćmi, takimi jak Agata Tuszyńska, Justyna Dąbrowska, Joanna Heidtman, Marcin Kydryński i Mikołaj Grynberg. Na stronie można znaleźć blisko trzydzieści zapisanych spotkań.
Autorka jest zwolenniczką dialogu i najbardziej interesuje ją człowiek. Jej życie jest pełne miłości, szczególnie do spokojnego życia, które pozwala jej cieszyć się otoczeniem przyrody. Ceni sobie przede
Gminny Dzień Strażaka w Księżpolu – podziękowania za...
Szacunek dla wszystkich polskich strażaków. Należy surowo karać podpalaczy. Ustalono, że ruska swołocz rok temu podpaliła ogromny obiekt handlowy w Warszawie na Maryliańskiej. Szkoda, że podpalacze nie spłonęli żywcem. Niech przepadnie FR , ten podły naród!
obserwator
12:01, 2025-05-12
Delegacja Powiatu Biłgorajskiego na XVI Pielgrzymce
Dobrze że starostwo ma takiego człowieka, chciałbym zobaczyć jego oświadczenie majątkowe. Czuje że kościół mu nie pomorze.
kil
21:01, 2025-05-11
Delegacja Powiatu Biłgorajskiego na XVI Pielgrzymce
Przypominam sobie jak starosta dążył żeby zatrudnić tego Pana. Zdublowali stanowisko a tu widać jak jest jest niezastąpiony.
nic
20:53, 2025-05-11
Pierwsza w tym roku "Garażówka" w Biłgoraju
Tak, przedmioty wystawiane są ze strychu, piwnic, niepotrzebne i stare. Ale ceny tych przedmiotów to już co innego. Drogo a nawet bardzo droga. Niekiedy ceny były wyższe jak za taki sam, nowy towar kupiony w sklepie. Chyba ideą garażówki miało być "tanio".
abc
17:19, 2025-05-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz