W wydarzeniu udział biorą Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, których misją jest pielęgnowanie tradycji kulinarnych, wspieranie rozwoju lokalnych wspólnot oraz upowszechnianie kultury ludowej.
[FOTORELACJANOWA]13483[/FOTORELACJANOWA]
Jak wyjaśniają przedstawiciele KOWR: - Uczestnicy konkursu przygotowują potrawy według autorskich receptur, z wykorzystaniem produktów regionalnych i krajowych surowców.
Celem konkursu jest popularyzacja tradycyjnych dań regionalnych oraz podkreślenie różnorodności polskiej kuchni. Konkurs jest również formą popularyzacji działalności Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń, które od lat odgrywają kluczową rolę w kultywowaniu dziedzictwa kulinarnego i rozwijaniu lokalnych inicjatyw.
[ZT]53345[/ZT]
Rywalizacja odbywa się w trzech etapach:
Etap I – Na podstawie ocen formularzy zgłoszeniowych komisja kwalifikacyjna tworzy ranking prac konkursowych. Najwyżej ocenieni uczestnicy biorą udział w wydarzeniach regionalnych, w których uczestniczy maksymalnie 20 drużyn. Zwycięzcy etapu regionalnego awansują do półfinału.
Etap II – W półfinałach wojewódzkich są wyłaniane zespoły (po jednym z każdego województwa), które kwalifikują się do finału ogólnopolskiego.
Etap III – Wielki finał, w którym rywalizuje 16 najlepszych drużyn z całej Polski.
W Tarnogrodzie odbył się dziś etap I, przystąpiło do niego kilkanaście Kół Gospodyń Wiejskich, które prezentowały swe popisowe dania oraz smakołyki lokalnej kuchni polskiej. Były wypieki, przekąski i, potrawy zachwycające świeżością produktów, smakiem i doświadczeniem wprawionych kucharek.
Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
W kwestii rzezi wołyńskiej nie powinno być podziałów politycznych. Dobrze, że będzie w Biłgoraju W pomnik w hołdzie pamięci ofiar. I nie ma co się boczyć na tych, którzy podjęli się tej inicjatywy. Jeśli utarczki polityczne , to na inne tematy, a na pewno nie o ludobójstwie na Wołyniu. Polska wykazuje się ogromnym wsparciem dla uchodźców z Ukrainy, mimo tamtej strasznej historii. Sprawcy rzezi wołyńskiej zapewne już nie żyją, ale to nie zwalnia z odpowiednich przeprosin władz Ukrainy za te zbrodnie. Wprawdzie jakieś tam lakoniczne słowa ze strony niektórych polityków były, ale też zgorszenie tym innych. Chwała pomysłodawcom pomnika w Biłgoraju. Za za pozytywne działania warto cenić,a za negatywne ganić. jeśli takie się zdarzają. Za pomnik bardzo dobra ocena.
obywatel
13:25, 2025-07-06
Otwarcie Autodromu Biłgoraj – nowoczesny tor (FOTO)
kto to jest?
a kto to macha?
13:06, 2025-07-06
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Polska racja stanu to jedno a biłgorajska racja stanu (tj.Pisowska) to drugie i my se tu robimy co chcemy! Nieważne, że Europa i USA wspierają Ukrainę by ruski nie dobrał się do Polski bo my to swoje politykę mamy. Gdzie były władze przez tyle lat? Krzyż Katyński nie wystarcza - trzeba się wykazać?
Colt
12:59, 2025-07-06
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Warto byłoby ogłosić publiczna zbiórkę na pomnik i ogłosić konkurs na zaprojektowanie symbolu straszliwej zbrodni.
Pomnik
08:01, 2025-07-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz