Zamknij

Ścieżka w Rezerwacie Czartowe Pole oficjalnie otwarta (FOTO, VIDEO)

13:00, 29.04.2023 Aktualizacja: 12:53, 03.05.2023
Skomentuj Ścieżka w Rezerwacie Czartowe Pole oficjalnie otwarta Ścieżka w Rezerwacie Czartowe Pole oficjalnie otwarta

Po trzech latach znów przejść się można drewnianymi pomostami przy rzece Sopot. Na granicy powiatu biłgorajskiego i tomaszowskiego otwarto 29 kwietnia 2023 roku, wyremontowaną, bezpieczną i dostępną dla osób niepełnosprawnych ścieżkę przyrodniczą.

Inwestycja za milion złotych

Od dziś można znów bezpiecznie odpocząć na Czartowym Polu. W rezerwacie znajdującym się na styku gmin Józefów i Susiec w obrębie Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej oddano zmodernizowaną ścieżkę, która pozwala podziwiać uroki i walory tego malowniczego miejsca.

[FOTORELACJA]9074[/FOTORELACJA]

- Ścieżka przez okres około trzech lat była niedostępna dla turystów, ponieważ jej stan zagrażał bezpieczeństwu. Dzięki naszym zabiegom oraz wsparciu z gminy Susiec, dziś oddaliśmy do użytku wyremontowaną ścieżkę. Kilkaset metrów nowych drewniany pomostów, mostów i podejść kosztowało około 1 mln zł. 100 tys. zł to wsparcie z samorządu gminy Susiec - mówi Ryszard Teterycz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów.

Rezerwat Czartowe Pole

Rezerwat przyrody Czartowe Pole to rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gmin Józefów (powiat biłgorajski) i Susiec (powiat tomaszowski). Leży w obrębie Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej.

Powołany został Zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1958 roku w sprawie uznania za rezerwat przyrody. Celem powołania było zachowanie przełomu i doliny roztoczańskiej rzeki Sopot. W akcie powołującym powierzchnia rezerwatu została określona na 63,71 ha. Dane nadleśnictwa podają jednak powierzchnię 80,07 ha.

Rezerwat położony jest na wysokości ok. 217–255 m n.p.m., a jego nazwa pochodzi od legendy związanej z objętą rezerwatem polaną, o której mówiono, że jeno czarci tam hasali.

[ZT]29769[/ZT]

Miejsce, które urzeka

- Urokliwe miejsce, rzeka Sopot. Jako Lasy Państwowe nie tylko wyremontowaliśmy ale powiększyliśmy tę ścieżkę, udostępniając turystom miejsce na odpoczynek i cieszenie się pięknem przyrody. Obok działalności gospodarczej w Lasach Państwowych, działamy także na polu edukacji i promocji turystyki. Chcemy i działać i działamy na rzecz społeczeństwa - podkreśla Andrzej Borowiec, dyrektor regionalny Lasów Państwowych w Lublinie.

W otwarciu zmodernizowanej ścieżki na Czartowym Polu uczestniczyła m.in. Małgorzata Kurantowicz. - Miejsce to dla mnie jest wyjątkowe, woda, las, piękno przyrody. Idzie się obok rzeki lub nad nią, można zamoczyć nogi, ręce. Do tego tętniąca życiem przyroda. Tutaj po prostu odpoczywa się wszystkimi zmysłami - dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

- Roztocze to wyjątkowe miejsce w Polsce o dziewiczej przyrodzie. Dziś otwarta ścieżka na Czartowym Polu to z jednej strony promocja turystyki i przyrody w tym regionie, z drugiej jej ochrona - zaznacza obecny na wydarzeniu wiceminister Marcin Romanowski.

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

GośćGość

0 0

Naprawdę robiono to przez 3 lata?

19:39, 29.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem

W kwestii rzezi wołyńskiej nie powinno być podziałów politycznych. Dobrze, że będzie w Biłgoraju W pomnik w hołdzie pamięci ofiar. I nie ma co się boczyć na tych, którzy podjęli się tej inicjatywy. Jeśli utarczki polityczne , to na inne tematy, a na pewno nie o ludobójstwie na Wołyniu. Polska wykazuje się ogromnym wsparciem dla uchodźców z Ukrainy, mimo tamtej strasznej historii. Sprawcy rzezi wołyńskiej zapewne już nie żyją, ale to nie zwalnia z odpowiednich przeprosin władz Ukrainy za te zbrodnie. Wprawdzie jakieś tam lakoniczne słowa ze strony niektórych polityków były, ale też zgorszenie tym innych. Chwała pomysłodawcom pomnika w Biłgoraju. Za za pozytywne działania warto cenić,a za negatywne ganić. jeśli takie się zdarzają. Za pomnik bardzo dobra ocena.

obywatel

13:25, 2025-07-06

Otwarcie Autodromu Biłgoraj – nowoczesny tor (FOTO)

kto to jest?

a kto to macha?

13:06, 2025-07-06

Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem

Polska racja stanu to jedno a biłgorajska racja stanu (tj.Pisowska) to drugie i my se tu robimy co chcemy! Nieważne, że Europa i USA wspierają Ukrainę by ruski nie dobrał się do Polski bo my to swoje politykę mamy. Gdzie były władze przez tyle lat? Krzyż Katyński nie wystarcza - trzeba się wykazać?

Colt

12:59, 2025-07-06

Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem

Warto byłoby ogłosić publiczna zbiórkę na pomnik i ogłosić konkurs na zaprojektowanie symbolu straszliwej zbrodni.

Pomnik

08:01, 2025-07-06

0%