Zamknij

Biłgoraj. Przy skrzyżowaniu modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia (FOTO, VIDEO)

20:33, 28.09.2023 Aktualizacja: 08:05, 29.09.2023
Skomentuj Biłgoraj. Przy skrzyżowaniu modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia Biłgoraj. Przy skrzyżowaniu modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia

bilgoraj.com.pl

Tylko u nas!

28 września 2023 roku, w całej Polsce, o godzinie 15:00 w 15. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki - spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej, na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic wierni modlili się Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Publiczna, wspólna modlitwa odbyła się w ramach akcji "Koronka na ulicach miast świata". W Biłgoraju modlitwa odbyła się m.in. przy to rondzie na skrzyżowaniu ulic Nadstawnej i Lubelskiej.

- Jest już naszą tradycja, że w różnych częsciach Biłgoraja, gromadzimy się 28 września, o godzinie 15:00 i publicznie odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwy zanosimy w intencji naszej Ojczyzny, naszych rodzin, organizacji i stowarzyszeń kościelnych, modlimy się o światło Ducha Świętego dla rządzących Poslką, polecamy Bogu zbliżające się wybory i referendum. My się nie wstydzimy publicznej modlitwy, pokazujemy że jesteśmy chrześcijanami - podkreśla Teresa Małysza z Legionu Maryi przy parafii św. Jerzego w Biłgoraju.

[FOTORELACJA]9610[/FOTORELACJA]

Organizatorzy modlitewnej akcji, przygotowali także konkretne intencje szczegółowe 2023 roku. Należą do nich modlitwa za:

1. Kościół Boży, aby niestrudzenie bronił depozyt wiary;
2. rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich;
3. pokój na Ukrainie i na całym świecie;
4. więźniów w zakładach karnych, zwłaszcza tych, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie;
5. powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów;6. nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

W 2007 roku na koncercie poświęconym świętej Faustynie, zorganizowanym przez członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i jezuitę o. Remigiusza Recława, gościł ks. Andrzej Kozakiewicz kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Jego prośba o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji beatyfikacji ks. Michała Sopoćki - spowiednika św. Faustyny i wielkiego apostoła Bożego Miłosierdzia, skierowana wówczas do łodzian, spotkała się z przychylnym przyjęciem. Grupa wiernych z łódzkiej parafii Najświętszego Imienia Jezus, zawiązana pod nazwą „Iskra Bożego Miłosierdzia”, postanowiła zorganizować publiczną modlitwę poza kościołami, na wielu ulicach miasta.

Po raz pierwszy Koronkę do Miłosierdzia Bożego grupy wiernych odmówiły w tej formie 28 września 2008 roku o godzinie 15:00 przy 111 łódzkich skrzyżowaniach. W kolejnych latach zwyczaj ten rozprzestrzenił się do wielu miast na świecie.

Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa w Kościele rzymskokatolickim poświęcona tajemnicy Bożego Miłosierdzia, miłości Boga do grzeszników. Jak każda koronka, jest ona zbiorem modlitw powtarzanych określoną liczbę razy, liczonych przy pomocy paciorków, takich samych jak te, których używa się w różańcu. W centrum tej modlitwy znajduje się tajemnica misterium paschalnego: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Najbardziej rozpowszechniona koronka do Bożego Miłosierdzia została przekazana przez św. Siostrę Faustynę Kowalską. Wg. której modlitwę tę przekazał jej w objawieniu Jezus Chrystus. Z odmawianiem Koronki do Bożego Miłosierdzia wiążą się szczególne łaski Boże.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

dsds

1 2

modli sie pod figura a diabla ma pod skora

14:12, 29.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PtyśPtyś

1 0

Nie ten święty co ręce składa, a ten co dobro czyni

20:49, 30.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%