W malowniczej Łukowej, gdzie naturę przenika magia ludowych opowieści, 22 listopada 2024 roku odbędzie się niezwykłe wydarzenie, które z pewnością zafascynuje każdego miłośnika literatury grozy.
W 2024 roku Łukowa, malownicza wieś o bogatej historii, będzie obchodzić wyjątkowe wydarzenie – Gminno-Parafialne Obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada.
Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami Gminie Łukowa zwraca się już po raz dwudziesty trzeci o wsparcie kwesty organizowanej 1 i 2 listopada 2024 roku na cmentarzu parafialnym w Łukowej.
Rokrocznie w dniach 1-2 listopada, w Łukowej odbywa się wyjątkowa akcja, która aktywizuje zarówno lokalną społeczność, jak i tych, którzy pragną dbać o historyczne dziedzictwo naszego regionu.
W dniach 19 - 20 października 2024 roku, chór "Harmonia" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury (GOK) w Łukowej, ponownie zapisał się na kartach historii muzyki chóralnej, zdobywając Srebrny Dyplom podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Maryjnej w Częstochowie.
27 września 2024 roku w Osuchach w gminie Łukowa odbyły się uroczystości, których wspólnym mianownikiem były dwie ważne daty związane właśnie z 27 września. Chodzi o 85. rocznicę Powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 80. rocznicę konsekracji (odprawienia Mszy świętej) cmentarza partyzanckiego w Osuchach.
27 września 2024 roku w Osuchach, w bezpośrednim sąsiedztwie największego cmentarza partyzanckiego w Polsce, odbędą się uroczystości z okazji 85. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 80. rocznicy Mszy św. pogrzebowej żołnierzy Armii Krajowej (AK) i Batalionów Chłopskich (BCh).
18 sierpnia 2024 roku gmina Łukowa celebrowała coroczne dożynki. To gminno-parafialne święto plonów odbyło się w tradycyjnej atmosferze, łącząc mieszkańców w dziękczynieniu za urodzaj.
W Osuchach trwają intensywne prace przy przebudowie i rozbudowie budynku dawnej szkoły, które mają na celu stworzenie Oddziału Muzeum Ziemi Biłgorajskiej
Gminny Ośrodek Kultury (GOK) w Łukowej wydał swoją najnowszą publikację zatytułowaną "Pieśni znad Tanwi - skarbczyk kultury niematerialnej Łukowej i okolic".