Festiwal Tradycji TANWISKA ma charakter wojewódzkiego konkursu wokalno-instrumentalnego, skierowanego do dzieci i młodzieży do lat 20. Celem wydarzenia jest popularyzacja muzyki ludowej oraz wywodzącej się z folkloru polskiego, a także promowanie tradycji muzycznych związanych ze śpiewem oraz grą na instrumentach, w celu zachowania i przekazywania dziedzictwa kulturowego. Mając na uwadze rozwój młodych artystów Festiwal jest odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania na wartościowe treści aktywizujące dzieci i młodzież, dostosowane do ich wieku.
Propagowanie treści związanych z tradycją i kulturą ludową jest niezwykle ważnym elementem kształtowania świadomości i wrażliwości młodego pokolenia. Wydarzenie pozwoli na prezentację oraz tworzenie dorobku młodych artystów, zwiększy zainteresowanie folklorem oraz umożliwi przekazywanie wartości i tradycji regionalnych.
Organizatorzy Festiwalu Tradycji TANWISKA szczególną rolę przywiązują również do integracji osób niepełnosprawnych, zachęcając instytucje do ich uczestnictwa w Festiwalu.
Wydarzenie będzie obfitować w atrakcje związane właśnie kulturą tradycyjną, takie jak: stoiska z kuchnią regionalną, warsztaty rękodzieła tradycyjnego, atrakcje dla dzieci.
- Informacja na temat Festiwalu Tradycji TANWISKA wzbudza duże zainteresowanie, co nas bardzo cieszy. Jest to szczególne wydarzenie, które z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój młodych artystów oraz urozmaici kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Księżpol. Jest to również impuls do rozwoju turystyki w gminie, gdyż miejsce odbywania się Festiwalu - plaża przy moście w Kucłach - jest znanym miejscem rekreacyjnym, na trasie spływów kajakowych. W dalszym ciągu zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w Festiwalu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 maja - mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu, Natalia Kyc.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz