W przygotowanie wydarzeń związanych z Żołnierzami Wyklętymi w placówce zaangażowali się nauczyciele historii. -Zorganizowaliśmy warsztaty historyczne, wykład obrazujący problematykę o "drugim podziemiu", była także omawiana kwestia obecności "Wyklętych" w literaturze, były projekcje filmów oraz była możliwość zadania pytań i dyskusji. Fakty historyczne są bezsprzeczne, ale my pozwalamy uczniom na dyskusję, dzielenie się swoimi przemyśleniami i odczuciami. To pozwalniać pogłębiać wiedzę i wyrabiać sobie opinie - informuje jeden z nauczycieli historii w RCEZ.
Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia wystawy przygotowanej przez IPN. Przedstawia ona sylwetki żołnierzy wyklętych oraz budynki służby bezpieczeństwa i represje jakim podziemie antykomunistyczne było poddawane.
-Jak szkoła, jako placówka oświatowa traktujemy to jako uzupełnienie procesu kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Kładziemy duży nacisk na aspekty wychowawcze w tym pamięć historyczną i odniesienie do wzorców godnych naśladowania. To także przybliżenie faktów historycznych i poszerzenie programu nauczania. Są to tak jak dziś specjalne spotkania, wykłady czy projekcie ale także rozmowy na lekcjach historii i godzinach wychowawczych oraz udział w wydarzeniach o zasięgu miejskim jak i powiatowym - przyznaje dyrektor RCEZ w Biłgoraju, Jerzy Buczko.
Zobacz także:
"Wyklęci" przywracani ludzkiej pamięci (FOTO, AUDIO)
/bilgoraj.com.pl/
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz