Celem festiwalu niezmiennie od lat jest popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów, a także ożywienie religijnego ruchu artystycznego dzieci i młodzieży. Występy młodych artystów oceniało jury w składzie Tomasz Książek, Irena Wołowska i Mariusz Sobczak. -Zawsze takim inicjatywom towarzyszy pragnienie, aby zebrać młodych ludzi i dzieci na modlitwie, by mogły pokazać wobec innych swoje talenty i umiejętności i zaświadczyć, że realizują je i wypełniają też na chwałę Bożą. Nie jest też obojętny także motyw wychowawczy i dydaktyczny, bo poprzez uczestnictwo i zaangażowanie młodzi ludzie uczą się iść drogą wiary - podkreśla w rozmowie z naszym Portalem ks. kanclerz Michał Maciołek.
Nagrody specjalne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju dla Marceliny Kolasa z Janowa Lubelskiego, nagrodę Wójta Gminy Biłgoraj dla Darii Kaproń z Dzwoli oraz nagroda ks. kanclerza Michała Maciołka dla Zuzanny Wołoszyn z Janowa Lubelskiego. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Pietrzyk z Janowa Lubelskiego, Izabela Białek z Krzemienia, Karolina Mendyk z Modliborzyc i Franciszek Łukasz z Janowa Lubelskiego oraz Zespół „Promyki Maryi” z Janowa Lubelskiego oraz Schola Dziecięca „Armia Nieba” z Biłgoraja. I miejsce w kategorii solistów zajęła Elżbieta Jakubiec z Białej, II miejsce Julia Stepaniuk z Lubyczy Królewskiej, zaś miejsce III Julia Tylus z Białej. Z kolei w kategorii zespołów I miejsce przypadło Zespołowi Wokalno - Instrumentalnemu „Małe Oremus” z parafii pw. Św. Katarzyny w Czernięcinie, II miejsce zajęła Schola „Królewskie Skowronki” z parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju, na III miejscu rywalizację zakończyła Schola z parafii pw. Św. Jerzego w Biłgoraju. Nagroda dla najmłodszego uczestnika Festiwalu przypadła trzyletniej Alicji Żurawicz ze scholi dziecięcej z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju. Schola „Armia nieba” zdobyła nagrodę publiczności.
-Bardzo gorąco i serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji festiwalu, zarówno Gminie, Starostwu, jak i Miastu Biłgoraj. Bardzo dziękuję wszystkich sponsorom, dzięki którym mamy nagrody, szczególnie te finansowe - zaznacza w rozmowie z bilgoraj.com.pl ks. Marek Kuśmierczyk dyrektor Festiwalu.
Festiwal objął swym patronatem biskupa Mariana Rojka. Organizatorami zaś byli Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie oraz KSM „Nadzieja”. W pomoc zaangażowali się także Starostwo Powiatu Biłgorajskiego, Urząd Gminy w Biłgoraju, BCK oraz ZSPiG w Gromadzie. -Jako gospodarz Gminy bardzo się cieszę, że mogę w tym wydarzeniu uczestniczyć. Wielka radość daje słuchanie tak pięknego i radosnego wykonania pieśni we wspaniałych aranżacjach. Wierzę, że Festiwal będzie się rozwijał i że będziemy mogli tu gościć kolejnych młodych zdolnych artystów. To wspólne radosne świętowanie jest czymś wyjątkowym. Życzę wszystkim pomyślności i pogody ducha. Szczęść Boże - mówił Wójt Wiesław Różyński.
atanel19:54, 18.06.2017
Fajna impreza,szacun,dla ks.Marka i dla Wójta Różyńskiego..
21:43, 18.06.2017
Gratuluję nagrodzonym i współczuję tym pozostałym ośmiorgu dzieciom, które wróciły do domów nie wiedząc nawet dlaczego ich śpiew się nie spodobał, a przecież dołożyły tylu starań i modlitwy. Jechały z taką ufnością, a wróciły z niczym.
atanel22:28, 18.06.2017
może organizatorzy winni w jakiś inny sposób ułożyć regulamin na zaś,też kiedyś miałem z tym problem ,zawsze miałem 4 miejsce ,poza podium,czasami mi się płakało,mimo iż za mną było dziesiątki,dorosłem,ostatni ...pierwszymi będą...
08:55, 19.06.2017
Wiadomo, to był konkurs, a nie przegląd , czy festiwal. Pewnie muszą być przegrani. Nie odczuwa się tak porażkij, gdy startuje bardzo dużo uczestników, a jest jeden zwycięzca, W tym przypadku organizatorzy bez problemu mogli dostrzec, że pozostanie jedynie kilkoro dzieci, ze standardowym dyplomem za uczestnictwo. Tylu wyróżnionych, a ja? - pomyślało niejedno. Czy tak wielkim problemem było, by nie tłamsić zapału modlitewnego małych uczestników, zorganizowanie dla nich innych wyróżnień? np. wsi gromada, dyrektora szkoły, wybranego sponsora, proboszcza itp. Panu Bogu zapewne podobał się śpiew wszystkich dzieci, więc nie byłoby wielkiego odstępu od regulaminu. Chyba Dziecko z kościoła powinno wracać szczęśliwe, a nie ze łzami w oczach. Czyż nie był to również motyw wychowawczy???????, o którym wspomina ks. kanclerz Michał Maciołek?.
Podpisano umowę na budowę obwodnicy Tarnogrodu
Im więcej rond tym bezpieczniej, piraci drogowi muszą jechać wolniej.
bezpieczniej
15:36, 2025-07-08
Ten miesiąc przeszedł do historii. Węgiel już nie jest
Póki co i jedno i drugie źródło potrzebne. Dobrze, że coraz więcej energii odnawialnej. Oby już nie było tragicznych wypadków w górnictwie.
to i tamto
15:33, 2025-07-08
Ten miesiąc przeszedł do historii. Węgiel już nie jest
No to wyłączcie elektrownie węglowe.Zobaczymy jak to się będzie kręcić?
14:06, 2025-07-08
Jest decyzja Policji na wniosek posłanki. Chodzi o...
Pani poseł się budowała angażując się w promocję CPK a teraz robi z nas ludzi niebezpiecznych. Wszystko to koniunkturalizm.
14:04, 2025-07-08