Jak podkreślał ks. Andrzej Niedużak, udział w Misterium ma przede wszystkim skłonić nas do rewizji swego postępowania, życiowych wyborów i stosunku do Boga i bliźnich. Ma być przeżyciem duchowym wprowadzającym w tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, uobecnianych w Triduum Paschalnym.
-Tak niedawno śpiewaliśmy: cicho, cicho i kroku zwolnijcie, bo miniecie stajenkę ubogą. Dziś także wołamy o ciszę, bo tylko w ciszy usłyszeć można oddech Jezusa słuchającego słów wyroku, upadającego na kamienie, przybijanego do krzyża i wypowiadającego ostatnie słowa. Tę wielka tajemnicę Bożej Miłości zrozumieć może ten kto wyruszy na Golgotę razem z Chrystusem, zapraszamy wszystkich by wspólnie z nami wyruszyli na Drogę Krzyżową i włączyli się w nasze Misterium - zachęcała Maria Piętak dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów.
W inscenizacji udział wzięli mieszkańcy Domu i jego pracownicy. Pieczołowicie przygotowane stroje i scenografia, śpiewy i gra aktorska w doskonały sposób przybliżyła ostatnich chwil ziemskiego życia Jezusa Chrystusa.
/bilgoraj.com.pl/
13:49, 18.04.2014
Dlaczego nie było informacji brawo mieszkańcy DPS i pracownicy
bhv14:44, 18.04.2014
Może Chmiel się wzruszy i po 20 latach da jakieś podwyżki ?Albo bony na Św, Bożego Narodzenia
16:15, 18.04.2014
CO PLATFORMA OB MA WSPÓLNEGO ZA WIARĄ KATOLICKĄ
zerwana nić18:03, 18.04.2014
Jak trudno pogodzić się z utratą władzy na szczeblu Biłgorajskim,w związku z czym trzeba organizować takie oto przedstawienia które nie czczą tak naprawdę IMIENIA BOGA a służą konkretnym interesom pewnej grupy,,Oto nadchodzą Wybory,,
20:01, 18.04.2014
grzesiu ty to masz przewalone :)
21:30, 18.04.2014
kobiety łotrami to chyba kod leonarda da vinci
gy07:45, 19.04.2014
fabrykanci tak samo krzyżują niewolników głodowymi wypłatami w ilu zakładach były przynajmniej bony na święta?
19:44, 19.04.2014
ja bym tak nie postąpił
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Cześć Ich Pamięci!. Powiat uczcił ofiary Smoleńska
W Biłgoraju to hołd wobec ofiar Katyńskich. Gdyby nie dramat Katynia, Ostrobielska i innych miejscowości, gdzie masowo zabijano Polaków. W 70 rocznicę polska delegacja zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem, lecąc uczcić pamięć ofiar zbrodni katyńskiej.
Podwójny hołd
14:52, 2026-04-10
Cześć Ich Pamięci!. Powiat uczcił ofiary Smoleńska
Kto nazywa to szopkami ? To zapewne ruski troll, może nawet tutejsza ruska onuca za rubelki.
kto?
14:26, 2026-04-10
Cześć Ich Pamięci!. Powiat uczcił ofiary Smoleńska
jak długo jeszcze te szopki będą odstawiane !?
ciekawska
14:08, 2026-04-10
Sitarska i Al. 400-lecia do przebudowy! Powiat...
..członek w dodatku. Więcej ich tam nie mogło jechać??
Dicky
13:52, 2026-04-10