Modlitewna pamięć, zaduma i uroczysta Msza święta - tak mieszkańcy, władze samorządowe oraz poczty sztandarowe uczcili pamięć ofiar brutalnych akcji okupacyjnych z okresu II wojny światowej. W niedzielę, 28 czerwca 2026 roku, w Tarnogrodzie odbyły się oficjalne uroczystości związane z 83. rocznicą wysiedlenia mieszkańców miasta i gminy. To dramatyczne wydarzenie na zawsze zmieniło strukturę społeczną i zraniło serce lokalnej społeczności.