Zamknij

"Hinduska księżniczka" w ZSZiO (FOTO)

14:08, 21.04.2023 Aktualizacja: 14:48, 21.04.2023
Skomentuj Hinduska księżniczka w ZSZiO Hinduska księżniczka w ZSZiO

Makijaż, fryzura i strój inspirowane kultura i tradycją Indii, były tematem przewodnim konkursu makijażu i stylizacji, który odbył się 21 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Szkoła kształci fachowców

- W naszej szkole prowadzimy kształcenie związane z takimi pojęciami jak piękno, moda, a więc technik stylista, technik przemysłu mody, technik usług fryzjerskich. W ramach kształcenia na tych kierunkach prowadzone są konkretne zajęcia teoretyczne i praktyczne - zaznacza Adam Balicki, dyrektor ZSZiO w Biłgoraju.

Dzień dzisiejszy poświęciliśmy pokazowi umiejętności uczniów. Makijaż, fryzura i stylizacja inspirowane są kulturą Indii i szeroko rozumianym orientem

[FOTORELACJA]9046[/FOTORELACJA]

- Uczniowie podczas takich wydarzeń mogą pokazać swoje umiejętności, kreatywność, pomysł, kunszt. To także okazja do wymiany doświadczeń i rywalizacji, która ma mobilizować do dalszej pracy - dodaje Balicki.

Sprawdzenie siebie

Nikola Bober klasy III Technikum Fryzjerskiego przyznaje że przygotowania do konkursu trwały kilka tygodni. Należało szukać inspiracji, zapoznać się z kulturą Indii, szukać stroi i wszystko połączyć. Obywały się próby i dobór stroju. Ostatecznie przed samym konkursem przygotowanie makijażu i fryzury trwało około 60 - 90 minut.

- To dla nas wszystkich sprawdzian naszych umiejętności i wykazanie się odwagą, bo po części prezentujemy siebie przez pokazanie naszych umiejętności i wiedzy. Zdobywamy także doświadczenie i przełamujemy pewne własne ograniczenia. Jestem przekonany, że przyda się nam to w dorosłym życiu i w wykonywaniu zawodu - podkreśla Mateusz Nastaj z klasy fryzjerskiej.

[ZT]33759[/ZT]

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%