W dniach od 27 do 31 marca, 6 uczniów i 2 nauczycieli z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej uczestniczyło wraz z uczniami i nauczycielami z Turcji, Włoch i Hiszpanii w spotkaniu w Rumunii, w ramach projektu ERASMUS+, sektor "Edukacja Szkolna - Partnerstwa Współpracy Szkół".
Była to już czwarta wizyta w kraju partnerskim z projektu "Proper Relationships: Online and Offline", którego głównym celem jest budowanie właściwych relacji w świecie realnym i wirtualnym poprzez podnoszenie świadomości uczniów na temat występowania zjawisk przemocy i cyberprzemocy, a także opracowanie różnych strategii mających na celu zwalczanie tych zjawisk i ich negatywnych skutków.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"9018"}
Podczas wizyty w Rumunii uczniowie z biłgorajskiego „Elektryka”, wraz z uczniami i nauczycielami z pozostałych szkół partnerskich, gościli w szkole Liceul Teoretic Constantin Serban w miejscowości Alesd, w okręgu Bihor, aby pracować nad tematem roli umiejętności negocjacyjnych w rozwiązywaniu konfliktów oraz znaczeniem inteligencji emocjonalnej.
Uczniowie RCEZ-tu brali również udział w warsztatach międzynarodowych dotyczących długofalowych konsekwencji psychicznych i fizycznych, z którymi muszą radzić sobie osoby będące ofiarami przemocy i cyberprzemocy.
::news{"type":"see-also","item":"33649"}
Ponadto, wszyscy uczestnicy mobilności uczestniczyli w bogatym programie kulturowym zwiedzając największe zabytki miasta Oradea, takie jak Pałac Biskupów Rzymskokatolickich, średniowieczną twierdzę (obecnie budynek Instytutu Sztuk Pięknych), oraz Muzeum okręgu Kirszana, które w swoich zbiorach posiada 450 tys. eksponatów malarstwa, grafiki, sztuki użytkowej, rzeźby, historii naturalnej, archeologii i etnografii.
Uczniowie zwiedzili także historyczną stolica Siedmiogrodu i największe miasto na Wyżynie Transylwańskiej - Cluj - Napoca, Kopalnię Soli Turda oraz w gotycki Zamek w Hunedoarze.
W dniach od 15 do 19 maja 2023 roku, RCEZ będzie gościć uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich uczestniczących w projekcie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Starosta w Warszawie. Pomoc po pożarze Puszczy
Jedzie i picuje , a nasi posłowie to czemu pomija szarli , przecież dlatego że pominął tych posłów nici z tego , szkoda paliwa,dlaczego z ministrem nie rozmawia, kto tego szkodnika poprze , jak nawet dali lesnictwom to niech się nie podszywa pod nie swoje zasługi , basen plajta , te wyścigi i huki na motorowej wielką durnota i afera. Szpital miał wyprowadzić , tak samo plajta. Co nie weźmie to paroli,
Picer
19:54, 2026-06-23
Nowy plac przy Urzędzie Gminy Aleksandrów
Lepszy rydz niż nic ale jak mam być kąśliwy to te 133 tys dotacji to pryszcz przy kasie marnotrawionej na kolesi przez wójta. Kluczkowski pasożytowal za wiedzą i zgodą wójta, kluczkowski się skończył przyszedł następca leśnik przydupas Romanowskiego.. a gdyby nie kolesiostwo i partyjniactwa to gmina mogłaby zrobić sporo więcej a nie stosować pijar przy byle *%#)!&
Edek
15:23, 2026-06-23
Zjazd Absolwentek Liceum Medycznego
Szacunek dla tych pań, profesjonalnych pielęgniarek, najdłuższe lata ich pracy przypadały gdy płace były skandalicznie niskie.
Szacunek
15:12, 2026-06-23
Zjazd Absolwentek Liceum Medycznego
Nazwa szkoły którą ukończyłyśmy 50 lat temu jest niewłaściwa. To było Liceum Medyczne
Danuta 50
13:55, 2026-06-23