Zamknij
REKLAMA

Mama zastępcza, czyli o roli rodziny i mamy w wychowaniu dzieci opuszczonych

19:22, 30.07.2022 | bilgoraj.com.pl
Skomentuj
REKLAMA

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol uczestników wakacyjnych zajęć odwiedziła Marta Kimak. Odpowiedziała im o roli rodziny i mamy w wychowaniu dzieci.

Marta Kimak to koordynator Programu Umacniania Rodziny w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Na co dzień pracuje w Programie SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj. Aktualnie mama na urlopie wychowawczym.

Podczas spotkania opowiedziała dzieciom o idei programu Wiosek Dziecięcych. Podkreślała, że głównym jego celem jest to, aby dziecko miało prawo dorastać otoczone miłością, szacunkiem i poczuciem bezpieczeństwa.

Rozmawiała z dziećmi na temat relacji jakie powinny być w dobrze funkcjonującej rodzinie, a także problemach jakie mogą ją spotkać.

Dzieci chętnie słuchały również o Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce, które pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców.

Stowarzyszenie prowadzi cztery SOS Wioski Dziecięce, gdzie dzieci znajdują troskliwy dom i opiekę. Jedna z nich jest w Biłgoraju. Tam dzieci odnajdują miłość, spokój i rodzinne ciepło.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Mama pierwszą przewodniczką po literaturze" realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%