Edukacja

Zamknij

Dodaj komentarz

Wyjątkowe śniadanie w Katolickim Przedszkolu

Portal informacyjny bilgoraj.com.pl Portal informacyjny bilgoraj.com.pl 13:59, 07.04.2026 Aktualizacja: 14:04, 07.04.2026
Skomentuj Wyjątkowe śniadanie w Katolickim Przedszkolu Wyjątkowe śniadanie w Katolickim Przedszkolu (Foto: Katolickie Przedszkole im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju)

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

„Na stole pisanki pięknie malowane, wśród zieleni trawy cukrowy baranek...” - tymi radosnymi słowami można opisać atmosferę, która zapanowała w Katolickim Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta w wyjątkowy sposób uczcili nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Tradycja pielęgnowana od najmłodszych lat

Wielkanoc to czas szczególny, przepełniony symboliką i rodzinnym ciepłem. W murach przedszkola katolickiego tradycja nie jest tylko teorią, ale żywym doświadczeniem. Sale wypełniły się zapachem świeżych ciast, wędlin i bazi, a kolorowe pisanki przypominały o budzącym się życiu.

::news{"type":"see-also","item":"62850"}

Podczas uroczystych spotkań dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego w koszyczku nie może zabraknąć baranka, co symbolizuje jajko i skąd wziął się zwyczaj święcenia pokarmów. Rozmowy o tradycjach stały się dla przedszkolaków ważną lekcją polskiej kultury i wiary.

Wspólny stół i integracja

Kluczowym punktem obchodów było uroczyste śniadanie wielkanocne. Zanim jednak dzieci zasiadły do wspólnego posiłku, odbyło się tradycyjne poświęcenie pokarmów. Modlitwa i wspólne śpiewanie pieśni wprowadziły wszystkich w podniosły, a jednocześnie radosny nastrój.

::news{"type":"see-also","item":"62877"}

Wydarzenie było nie tylko okazją do skosztowania świątecznych przysmaków, ale przede wszystkim czasem integracji. Dzieci z różnych grup wiekowych wspólnie świętowały, dzieląc się uśmiechem i dobrym słowem.

„Wielkanoc to wielkie spotkanie rodziny!” - te słowa rymowanki najlepiej oddają charakter tego dnia. Choć w przedszkolu, to jednak w atmosferze wielkiej, wspólnotowej rodziny, maluchy wkroczyły w czas radosnego świętowania.

::news{"type":"see-also","item":"62874"}

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%