Zamknij

Droga Krzyżowa na ulicach Frampola (FOTO, VIDEO)

Portal informacyjny bilgoraj.com.plPortal informacyjny bilgoraj.com.pl 00:48, 23.03.2024 . Aktualizacja: 01:29, 23.03.2024
Skomentuj Droga Krzyżowa na ulicach Frampola Droga Krzyżowa na ulicach Frampola
  • Kilkaset osób wzięło udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

  • Wierni przeszli ulicami Frampola rozważając Mękę Pańską.

Droga Krzyżowa na ulicach Frampola staje się tradycją. 22 marca 2024 roku w nabożeństwie wzięło udział kilkaset osób, w tym rodziny z dziećmi. Wierni z modlitwą na ustach i zapalonymi świecami w ręku przeszli ulicami miasteczka. Droga Krzyżowa rozpoczęła się przy kościele parafialnym we Frampolu i tam miała także swe zakończenie.

[FOTORELACJA]10851[/FOTORELACJA]

- Wychodzimy na ulicę bo chcemy modlić parafią, nasze miasto, nasze domu, naszą codzienność. A nie ma lepszej formy modlitwy jak włączenie się w tajemnicę Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa, by wraz z Nim Zmartwychwstać. Popzrez tę Drogę Krzyżową chcemy Bogu powierzyć nasze trudności, boleści, zmartwienia, nasz krzyż dnia powszedniego - podkreśla ks. Tadeusz Bastrzyk, proboszcz parafii we Frampolu.

Droga Krzyżowa na ulciach Frampola odbywa się z inicjatywy samych mieszkańców. - Oczywiście jest także to nabożeństwo w świątyni, są wielkopostne celbracje ale chcemy wyjśc z krzyżem poza świątynne mury i pokazać, także tym którym do kościoła nie podrodze i do kościoła nie przychodzą, że krzyż jest w życiu kazdego z nas. Krzyz jest symbolem ofiary jaka zaostała złożona za nasze zbawienie przez Jezusa Chrystsa - dodaje ks. Bastrzyk.

Droga krzyżowa w Kościołach katolickich to nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym, którego celem jest wzbudzenie żalu i współodczuwanie ostatnich i najboleśniejszych cierpień Jezusa Chrystusa oraz duchowe towarzyszenie mu w symbolicznym odtworzeniu drogi na śmierć i złożenia go do grobu.

Pośród tradycyjnych stacji drogi krzyżowej tylko osiem jest opisanych w Biblii. Pozostałe (3, 4, 6, 7 i 9) przekazała tradycja Kościoła. W szczególności nic nie wskazuje na to, że stacja 6. była znana przed średniowieczem. Z kolei stacja 13. (zdjęcie z krzyża i złożenie na łonie Maryi) jest rozwinięciem zapisu biblijnego, według którego Józef z Arymatei ściągnął ciało Jezusa z krzyża i pogrzebał je.

[ZT]41206[/ZT]

[ZT]41168[/ZT]

[ALERT]1711153289866[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%