Ulicami naszych miast i wsi przechodzą dziś procesje Bożego Ciała. To element Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przypada 60 dni po niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, w pierwszy czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Wierni - z feretronami i chorągwiami - podążają za Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, gdzie odczytywane są fragmenty Ewangelii.
[FOTORELACJA]9259[/FOTORELACJA]
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana Boże Ciało to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
[FOTORELACJA]9260[/FOTORELACJA]
- W dzisiejszą uroczystość, jako wspólnota Kościoła z odwagą chcemy świadczyć o naszej wierze w obecność Jezusa pod postaciami Chleba i Wina. Chcemy Panu podziękować, że pozostał z nami w Eucharystii, że możemy się nim posilać w drodze do Ojczyzny Niebieskiej - mówi ks. Witold Batycki, dziekan Dekanatu Biłgoraj Południe i kustosz sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.
- Wymownym świadectwem naszej wiary jest dzisiejsza procesja do czterech ołtarzy. Pod postacią Eucharystyczną, Chrystus wychodzi na ulice naszego miasta, mija nasze podwórka, nasze domu ale przede wszystkim zagląda do naszych serc, naszej codzienności, naszych środowisk. Jako wierni prosimy go by obdarzył błogosławieństwem nasze domu, szkoły, szpitale, zakład pracy, wsie i miasta - dodaje kapłan.
W okolicznościowej homilii, ks. Mateusz Januszewski, zwrócił uwagę na fakt iż wiara w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, jest papierkiem lakmusowym katolicyzmu.
- Gdybyśmy dalej czytali Ewangelię św. Jana, po tej perykopie przeczytanej podczas tej Mszy świętej, dowiadujemy się, że po tym, gdy Jezus mówi, że da się za pokarm ludzie odchodzą, gorszą się, nierozumiejącą. Nie rozumieją tego, że Ciało Chrystusa jest Chlebem na życie wieczne. A co robi Chrystus, nie przekonuje niewierzących, nie tłumaczy. On wie, że wiara w Jego realną obecność to wyznacznik naszej być - podkreśla ks. Januszewski.
[ZT]34627[/ZT]
- Albo jesteś uczniem Pana Jezusa i wchodzisz w Eucharystię, albo nie jesteś Jego uczniem. Jeśli do Eucharystii przystępujesz z odpowiednim namaszczeniem, uwagą i wiarą, anie tylko od ślubu w rodzinie do pogrzebu kogoś bliskiego przez Wielkanoc i Pasterkę, to czerpiesz ze źródła i wzmacniasz się na drodze ku życiu wiecznemu. Z wiarą musimy przyjmować Komunię świętą, bo to jednoczy nas z Bogiem - dodaje ks. Januszewski.
PKW: Trzaskowski (31,36 proc.), Nawrocki (29,54 proc.)
Nie trzeba było głosować za odebraniem 2 miliardów Lubelszczyźnie na rozwój to są efekty
Do Gośki
13:32, 2025-05-19
Tak 18 maja głosował powiat biłgorajski
Do tych wszystkich co myślą że wykształcony to dobry . Wszyscy oni wykształceni i tak samo po d... kopią innych , jedni szczaw i sliwki inni miska ryżu a wszystko dla banderlandii , siebie warci a Polak niewolnik ma tyrać
Do profesorów
13:28, 2025-05-19
PKW: Trzaskowski (31,36 proc.), Nawrocki (29,54 proc.)
To smutne, że wielu wyborców poparło w I turze kandydatów skompromitowanych, kłamców, a nawet faszyzujących pomyleńców. Oby w 1 czerwca Polska wybrała mądrze. Oszustwo, zło należy tępić i karać a nie dopuszczać do władzy.
Polak
13:16, 2025-05-19
Tak 18 maja głosował powiat biłgorajski
We wszystkich miastach wojewódzkich, gdzie mieszka najwięcej ludzi wykształconych, rozumnych zwyciężył Trzaskowski, nawet w Lublinie i Rzeszowie. Mieszkańcy Rzeszowa , większość wyborców od lat głosują rozumnie, nie tak jak wioskowe Podkarpacie.
wyniki
13:08, 2025-05-19
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz