Ks. Stanisław Budzyński zmarł po ciężkiej chorobie w środę, 19 kwietnia 2023 roku, w Szpitalu Wojewódzkim Jana Pawła II w Zamościu. Miał 73 lata.
Kapłan pochodził z parafii Topólcza. Święcenia kapłańskie otrzymał w kościele seminaryjnym w Lublinie 29 sierpnia 1973 roku, z rąk biskupa pomocniczego diecezji lubelskiej Edmunda Ilcewicza.
- Borów (05.09.1973 – 26.06.1975) - wikariusz,
- Józefów (26.06.1975 – 12.06.1980) - wikariusz,
- Janów Lubelski (12.06.1980 – 21.06.1988)- wikariusz,
- Górecko Kościelne (21.06.1988 – 29.09.1993) - administrator,
- Górecko Kościelne (29.09.1993 – 12.05.1995) - proboszcz,
- Grabowiec (12.05.1995 – 22.06.2009) - proboszcz,
- Biłgoraj św. Jerzego (22.06.2009 - 17.08.2020) - proboszcz.
W dniu 17 sierpnia 2020 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w domu parafialnym parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju i jako emeryt wspierał, w miarę sił, miejscowych duszpasterzy. W dowód uznania za przykładną i gorliwą pracę kapłańską w dniu 21 czerwca 1991 roku bp Bolesław Pylak mianował ks. Stanisława Budzyńskiego kanonikiem honorowym Kapituły w Zamościu.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"9043"}
- funkcję diecezjalnego duszpasterza chorych (23.10.1992 – 27.08.2014),
- urząd dziekana Dekanatu Grabowiec (12.05.1995 – 22.06.2009),
- kierownika duchowego Kurii Legionu Maryi pw. MB Częstochowskiej w Biłgoraju (od 17.09.2009),
- asystenta parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju (od 16.10.2012),
- duszpasterza niepełnosprawnych dla rejonu biłgorajskiego (27.08.2014 – 13.09.2021)
W Wielki Czwartek, 6 kwietnia 2023 roku podczas Mszy Krzyżma św. w katedrze zamojskiej, biskup zamojsko - lubaczowski Marian Rojek z racji obchodzonego Jubileuszu 50-lat kapłaństwa, dziękował ks. Stanisławowi Budzyńskiemu za trud posługi kapłańskiej, żywe świadectwo umiłowania Chrystusa i Jego Kościoła oraz za wierność i wytrwałość.
Ks. Stanisław Budzyński był człowiekiem modlitwy, oddanym parafiom, zakochanym w swoich parafianach, zawsze gotowym do służby młodszym i słabszym.

::news{"type":"see-also","item":"33733"}
Wieczne odpoczywanie19:26, 19.04.2023
Wspaniały Kapłan.
Dobry i Serdeczny nasz Rodak.
Módlcie się za kapłanów - to droga zbawienia.
Spowiedź - Kapłani - to ZBAWIENIE DANE NAM OD BOGA.
(*)22:41, 19.04.2023
Sympatyczny duchowny, szkoda , że już odszedł.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Starosta w Warszawie. Pomoc po pożarze Puszczy
Zapracowani że hoho aż pot z dupy im spływa. Czemu kierownika szupra ze sobą nie zabrał??może skończą z fikcją profesjonalizmu. Ptaszki cwierkaja że u Majewskiego były spec od autodromu bury.czyzby jak mulawa kiedyś znalazł gniazdko??
Pieter
21:57, 2026-06-22
Biłgoraj. Rozstrzygnięto konkurs Działaj Lokalnie
Żałosne rozdawnictwo "pod publiczkę" bez żadnych wartości artystycznych. Miasto powinno wycofać się z tej "Fundacji" i fundusze przeznaczyć na miejskie konkursy bez tego pośrednika. Powiat - ile dał wkładu do fundacji, kiedy nagradza sie stowarzyszenia z terenu powiatu? Czas żeby NIK zajął się tym babińcem!
Colt
18:24, 2026-06-22
Nietrzeźwy kierowca Skody dachował w Biłgoraju
Do kamieniołomu do roboty. Tu na pijanych idiotów nic lepiej nie podziała
Krzysztof
18:22, 2026-06-22
Paktofonika Orkiestra na finał Dni Biłgoraja
W końcu dobra zmiana, koncerty, imprezy i zabawy dla młodych! Tak trzymać
Maxi
18:21, 2026-06-22