Zamknij
REKLAMA

Józefów: Nie tylko nowe place zabaw. Samorząd stawia na aktywność obywateli. Oto co zaproponował...

12:24, 05.08.2022 | bilgoraj.com.pl
Skomentuj
REKLAMA

W sześciu kolejnych miejscowościach gminy Józefów mieszkańcy będą mieć do dyspozycji nie tylko place zabaw, ale również siłownie na świeżym powietrzu.

Budowa placów zabaw jest na ukończeniu, a teraz samorząd wybrał firmę, która w tych samych lokalizacjach zamontuje elementy siłowni zewnętrznych.

Z nowych obiektów będzie można korzystać przy ul. 29 Marca w Józefowie oraz w Długim Kącie, Brzezinach, Górecku Starym, Samsonówce i w miejscowości Szopowe.

Za dostarczenie i montaż wioślarzy, orbitreków, biegaczy i innych urządzeń do ćwiczeń różnych partii mięśni józefowski samorząd zapłaci niecałe 145 tys. zł. Cała kwota będzie pochodzić z gminnego budżetu, a nowe siłownie mają być gotowe w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy.

Jeszcze w trakcie tegorocznych wakacji powinna się zakończyć budowa wszystkich wymienionych wcześniej placów zabaw.

Najmłodsi mieszkańcy gminy i ich rówieśnicy, odwiedzający Roztocze, będą mieć do dyspozycji m.in. zjeżdżalnie, tory sprawnościowe, huśtawki i karuzele.

Wszystko będzie kosztować prawie 290 tys. zł.

To tylko kilka z wielu takich inwestycji w gminie Józefów. Od niedawna z nowoczesnego placu zabaw z elementami siłowni zewnętrznej można już korzystać w Tarnowoli, a wcześniej bardziej nowoczesne, bezpieczne i atrakcyjne dla użytkowników stały się też place zabaw w Długim Kącie Osadzie, Górnikach i Hamerni oraz przy ul. Źródlanej w Józefowie.

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%