W środę, 17 grudniu 2025 roku, biłgorajski ratusz stał się miejscem szczególnego spotkania. Radni Rady Miasta, Burmistrz oraz pracownicy Urzędu Miasta zgromadzili się na tradycyjnej sesji opłatkowej, by na chwilę odsunąć na bok codzienne obowiązki i wspólnie pochylić się nad tajemnicą Bożego Narodzenia.
[FOTORELACJANOWA]14282[/FOTORELACJANOWA]
Duchową opiekę nad wydarzeniem sprawował ks. Jerzy Kołtun, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii i wspólnej modlitwie, kapłan skierował do zgromadzonych głębokie i osobiste słowa życzeń.
Nawiązując do występu dzieci, który poprzedził część oficjalną, ks. proboszcz zwrócił uwagę na wartość dziecięcej ufności w relacji z Bogiem:
- Mam świadomość, że tak jak te dzieci dzisiaj nie uda mi się życzeń Wam złożyć, ale życzę Wam, żebyście byli zawsze właśnie, przed Panem Bogiem, jak dzieci - mówił ks. Jerzy Kołtun.
W swoim przesłaniu kapłan podkreślił istotę nadchodzących świąt, którą jest niepojęta miłość Boga do każdego człowieka:
- Musimy sobie przede wszystkim uświadomić ogromną miłość Pana Boga do nas. On z miłości do nas uniżył samego Siebie, stał się człowiekiem, przyjął naszą ludzką egzystencję po to, żebyśmy mogli stać się dziećmi Bożymi.
Proboszcz biłgorajskiej fary życzył samorządowcom nie tylko sukcesów w pracy publicznej, ale przede wszystkim wewnętrznego pokoju i radości w wymiarze rodzinnym:
- Pragnę Wam życzyć, żebyście byli otwarci na Jego łaskę, na Jego miłość, na Jego pokój. Niech te święta będą rzeczywiście świętami przeżytymi w gronie radości tej liturgicznej, ale także radości rodzinnej. Niech Pan Bóg wszystkich błogosławi.
Po tych słowach uczestnicy spotkania, trzymając w dłoniach biały chleb, połamali się opłatkiem, składając sobie wzajemne życzenia pomyślności i zgody na nadchodzący czas.
ExPrezes20:44, 17.12.2025
A co tam robi były prezes autodromu?
cwaniaczek13:12, 18.12.2025
prezes udaje , że OK
Pozostałe komentarze
Beton20:17, 17.12.2025
A cóż to...? Radnemu Rosłanowi odbija się po opłatku, że nie przyszedł??? Czy zgaga pali potem? Bo nie widzę Szanownego Pana....
maniek 09:38, 18.12.2025
po prostu nie chciał pewnie uczestniczyć w imprezie zwanej CYRK
obserwator22:27, 17.12.2025
Większość radnych opozycji nie uczestniczyło w spotkaniu opłatkowym ( to niedobrze o nich świadczy), pojawili się dopiero na sesji.
Bez pozdrowienia 03:20, 18.12.2025
Kłamcy, pijaki, lenie. 90% obłudników, tak widzę te zdjęcia. Może 10% normalnych obywateli...
straszne13:11, 18.12.2025
Boże jaka obłuda - układy. Gleń pod Piskorskim. Pracoń ustawia pracowników i znajomych.
obywatel13:29, 18.12.2025
Straszne to jest chamstwo, agresja, zawiść, nienawiść wśród polityków od góry do dołu. Tak naganne zachowanie ( np. choćby wczoraj w Sejmie) jest fatalnym przykładem dla młodego pokolenia. Powinny być tylko dwie kadencje nie tylko w samorządach ale też w parlamencie. Wtedy łatwiej byłoby się pozbyć awanturników, którym teraz się wydaje, że mogą harcować chamsko dożywotnio. Co niedobrego się z naszym narodem dzieje, że pewna jego część toleruje , nawet popiera np. Brauna. To jest smutne i żałosne.
zdziwiona14:56, 18.12.2025
...takie mamy społeczeństwo, a największa obłuda, chamstwo i nienawiść jest u tych, co to do kościoła latajo i w pierwszym rzędzie siadajo........ są tam również politycy, ale ta uwaga👎 dotyczy całego społeczeństwa. Więc może najpierw spójrzmy NA SIEBIE.
Zamiast do marketu - do sąsiada. Konfederacja promuje
Bardzo dobra akcja!
Brawo
17:35, 2025-12-18
Biłgoraj. Jest budżet na rok 2026
Gdzie te fabryki co obiecali budować Gleń i kumple ?Bilet z Anglii do Polski kupiony będę pracować w Biłgoraju tylko nie wiem w jakiej fabryce i gdzie wybudowali?Może na czarno na złomowisku przynajmniej
Już lecę
16:27, 2025-12-18
Zamiast do marketu - do sąsiada. Konfederacja promuje
Sprzedaż nie idzie ???. No to ,,reklama, konfy,🤣🤣🤣
czy też taniej ?
14:55, 2025-12-18
Awans uczniów ONZ-etu do etapu okręgowego LII Olimpiady
Kwalifikacja do etapu okręgowego - no gratulacje ! Przypomnę tylko: "Olimpiada Geograficzna składa się z trzech głównych etapów: szkolnego (I stopnia), gdzie przygotowuje się pracę pisemną; okręgowego (II stopnia), łączącego weryfikację prac z zawodami pisemnymi i ustnymi; oraz centralnego (III stopnia – finał)". Czyli przeszli etap szkolny - istny szał i wiekopomny sukces.
-
10:04, 2025-12-18