Od piątku, 8 maja, od godziny 14:00, turyści i mieszkańcy mogą ponownie korzystać ze szlaków Roztoczańskiego Parku Narodowego. Decyzja o zniesieniu zakazu wstępu zapadła po nocnych opadach deszczu, które znacząco poprawiły sytuację hydrologiczną w regionie.