Projekt pod nazwą „Poprawa dostępności budynków oświatowych na terenie MOF Biłgoraj” został zrealizowany przy znacznym wsparciu środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Co zmieniło się w „Piątce”?
Zakres prac był imponujący i objął zarówno rozwiązania architektoniczne, jak i technologiczne. Uczniowie, rodzice oraz pracownicy mogą już korzystać z szeregu udogodnień:
Solidne finansowanie na ważne cele
Realizacja tak szerokiego zakresu prac była możliwa dzięki skutecznemu pozyskaniu funduszy zewnętrznych.
Całkowita wartość projektu: 1 735 559,48 zł
Dofinansowanie z Unii Europejskiej: 1 475 225,55 zł
Umowa na realizację tego zadania została podpisana w kwietniu 2025 roku, a szybkie tempo prac pozwoliło na sprawne oddanie inwestycji do użytku.
Dlaczego to takie ważne?
Poprawa dostępności SP nr 5 to coś więcej niż tylko remont. To realne zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu całej społeczności szkolnej. Dzięki usunięciu barier architektonicznych i komunikacyjnych, szkoła staje się miejscem, gdzie każdy uczeń – niezależnie od swoich ograniczeń – może skupić się na tym, co najważniejsze: nauce, rozwijaniu pasji i budowaniu relacji z rówieśnikami.
Biłgorajska „Piątka” staje się tym samym wzorem nowoczesnej placówki edukacyjnej, która rozumie potrzeby współczesnego świata i stawia na inkluzywność.
rodzic08:32, 16.02.2026
to dlaczego winda nie czynna
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
„Piątka” bez barier! Finał inwestycji w dostępność
to dlaczego winda nie czynna
rodzic
08:32, 2026-02-16
Czujka na straży bezpieczeństwa. Powiat Biłgorajski dba
Napisałem wcześniej jedną uwagę o pewnej osobie, z kontekstu wiadomo bylo o kogo chodzi, wpis utrzymal się nie dłużej jak pięć minut, to co to jest nie cenzura????????????????????????????/
strażak
08:19, 2026-02-16
Czujka na straży bezpieczeństwa. Powiat Biłgorajski dba
Cenzura wróciła jak za PRL, i to u ludzi którzy na sztandarach maja walkę z komuną, tu można tylko pisać hymny pochwalne, ale ich nie ma za co pisać, bo to wszystko jedna wielka lipa, okrągłe słówka i to wszystko, a poza tym h....... d........ i kamieni kupa.
strażak
08:19, 2026-02-15
V „Księżpolskie Jaskółki”. Gmina nagrodziła liderów
Kto za to zapłacił?
???
08:13, 2026-02-15