Zespół Szkół Leśnych, w składzie z liderem Marcelem Michalczukiem oraz mówcami: Pawłem Sajewiczem, Kacprem Kycem i Gabrielą Żurawel, przygotowywał się pod okiem Anny Babij. Drużyna I LO im. ONZ, reprezentowana przez lidera Maksymiliana Krubnika oraz mówców: Dominikę Szubiak, Natalię Dargiel i Kingę Kwietniewską, była pod opieką pań Barbary Łagód i Doroty Dorosz.
[FOTORELACJANOWA]12266[/FOTORELACJANOWA]
Debata odbyła się zgodnie z regulaminem, który precyzował czas wypowiedzi dla każdego z mówców. W skład Loży Ekspertów, oceniającej młodych debatujących, weszli znani przedstawiciele kultury i sztuki, w tym aktorka Alicja Jachiewicz-Szmidt, muzyk Witold Dąbrowski oraz prawnik Maciej Gębala. Oceniano nie tylko siłę argumentów, ale także umiejętność prowadzenia polemiki oraz przestrzeganie zasad „fair play”.
Głównym sponsorem wydarzenia była firma Model Opakowania, która wsparła mistrzostwa kwotą 5 tys. zł. Wśród darczyńców znalazły się także powiat biłgorajski, który ufundował stypendia dla drużyny, która zajęła II miejsce, Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz lokalne samorządy, które ufundowały nagrody dla zwycięzców. Na szczególną uwagę zasługują także nagrody dla najlepszych mówców, w tym kurs językowy (od Szkoły Językowej Lider) dla Damiana Przytuły z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.
Burmistrz Biłgoraja ufundował nagrodę specjalną dla jednego z liderów zdobył ją Karol Łuczyn z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. JP II w Biłgoraju, a gmina Biłgoraj przekazała tysiąc złotych na organizację mistrzostw.
Mistrzostwa Debat Oksfordzkich to nie tylko wspaniała okazja dla młodzieży do rozwijania umiejętności argumentacji, ale także platforma do wymiany myśli i budowania pewności siebie. Organizowane przez Biłgorajską Telewizję Kablową wydarzenie, które rokuje na przyszłość, przyciąga coraz większe zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz