Edukacja

Zamknij

Dodaj komentarz

Biłgoraj. Trwa konkurs wiedzy o Powstaniu Styczniowym (FOTO)

bilgoraj.com.pl 11:56, 24.02.2023 Aktualizacja: 17:47, 22.10.2025
Skomentuj Biłgoraj. Trwa konkurs wiedzy o Powstaniu Styczniowym (FOTO) Konkurs wiedzy o Powstaniu Styczniowym na Ziemi Biłgorajskiej

Ponad 40 uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu biłgorajskiego bierze udział w XXX Konkurs Wiedzy o Powstaniu Styczniowym na Ziemi Biłgorajskiej. Organizatorem konkursu jest Oddział PTTK w Biłgoraju i Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Patronat nad konkursem objął Lubelski Kurator Oświaty.

Konkurs organizowany jest w ramach dotacji z powiatu biłgorajskiego, w ramach konkursu ofert na realizacją zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. -W tej formule od lat organizujemy konkursy wiedzy historycznej promując w ten sposób lokalną historię, kulturę i tradycję wśród dzieci i młodzieży - mówi Andrzej Czacharowski z PTTK Biłgoraj.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"8895"}

Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa i Małej Ojczyzny, a także rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w źródłach.

Zakres merytoryczny obejmuje treści i umiejętności związane ze znajomością historii Ziemi Biłgorajskiej w okresie zaborów, a w szczególności Powstania Styczniowego, poznanie szlaków turystycznych, ścieżek dydaktycznych promujących miejsca pamięci narodowej związane z Powstaniem Styczniowym oraz kompetencje wykorzystywania źródeł spoza podręczników szkolnych.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły średnie. W pierwszej części uczniowie zmierzyć się muszą z testem wiedzy, w drugiej części indywidualnie rozpoznawać będę m.in. miejsca pamięci narodowej związane z Powstaniem Styczniowym na terenie Ziemi Biłgorajskiej.

Tegoroczna edycja jest jubileuszową 30.

::addons{"type":"only-here"}

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Leśnicy wymieniają doświadczenia po wielkim pożarze

Ciekawe czy żal ściska dupę rodzinie leśników z Aleksandrowa że nikt ze środowiska nie chce mieć z nimi nic wspólnego🍆łapka w górę ci którzy mają ich w tylnej części ciała.

Lesnik

13:53, 2026-07-01

Święto Policji w Biłgoraju. Będzie piknik!

A kiedy Szanowny Komendant zobowiąże podległych policjantów, żeby zrobili porządek z autami jeżdżącymi po chodnikach i parkującymi na wszelkie nielegalne sposoby ? Nie znam innego miasta gdzie auta trąbią na chodniku na pieszych, dostawczaki parkują w poprzek na całej szerokości chodnika. Zapraszam pod żabkę na kościuszki i pod pieroganię, istny cyrk !

Pytanie

13:13, 2026-07-01

Biłgoraj uczci ofiary Rzezi Wołyńskiej

Prezydent nadal order i prezydent odebrał order, na przyszłość trzeba lepiej ważyc te ordery. Nie wydaje mi sie , że odebranie orderu kogoś zgorszyło, może moment nie ten i to wszystko. . Mnie zastanawia jedno, że tą tragedią staje sie do blasku fleszy od tylu lat, bo to sie opłaca niektórym. Żaden rząd nie potrafił wypracować wspólnego stanowiska, a hipokryci ciagle nas karmią pochodami, głazami, przemówieniami. Ciagle to nowe uroczystości, byle naprzód do kamery. Pozowanie to jeszcze nie patriotyzm. Pan Bóg tylko wie, czy trzeba sie aż tak modlić za męczenników. Dla mnie są święci. Módlcie sie za swoje niecne czyny i skłócanie Polaków.

tak to

11:01, 2026-07-01

Biłgoraj uczci ofiary Rzezi Wołyńskiej

Każdy nacjonalizm jest złem, nie mylić z patriotyzmem. Niestety wielkie rozczarowanie postawą Zełeńskiego. Nasz naród mimo dramatu Wołynia otworzył Ukraińcom serca i domy, kiedy Putin ich zaatakował. Niestety Zełeński jak się okazuje nie wyraża wdzięczności. Na pewno nie wszyscy Ukraińcy są złymi ludźmi, to dzięki zwykłym ludziom narodowości ukraińskiej ocalała pewna liczba Polaków, w tym dzieci, ponieważ ukraińscy sąsedzi ich ostrzegli, czasem ukrywali. Niestety wielu z nich UPA zabiło za pomoc Polakom. Zełeński nie ma prawa oczekiwać w obecnje sytuacji, że Polska poprze ich akces do Unii Europejskiej. Zdumiewają głosy niektórych polskich polityków, raczej nielicznych , którzy są zgorszeni odebraniem orderu Zełeńskiego.

Polak

10:32, 2026-07-01

0%