Zamknij
REKLAMA

Jak sierpień, to biłgorajski Festiwal Kultur, inaugurujący Festiwal „Warszawa Singera”

17:03, 02.08.2022 | bilgoraj.com.pl
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 12 - 14 sierpnia, w Biłgoraju odbędzie się IX Festiwal Kultur. To wydarzenie, które inauguruje Festiwal „Warszawa Singera”.

Gwiazdą tegorocznego Festiwalu Kultur będzie grupa Compañía Artística y Cultural Sintana” z Bogoty, podkreślająca na scenie, poprzez niezwykłą ekspresję i ruch, swój związek z muzyką i teatrem.

Sintana jest rodzajem szkoły tańca, w której uczy się, że improwizacja i odkrywanie siebie są kluczowe w całym procesie twórczym. W 2013 roku Sintana stworzyła własny zespół taneczny, aby rozwijać swoją kreatywność i narzędzie do wyrażania jej stylu choreograficznego. Jest wynikiem wspólnej pracy badawczej tancerzy, aktorów i samych muzyków, a jego celem jest rozwój twórczego dialogu między dźwiękiem, ruchem i interpretacją.

Te barwne tańce okraszone zostaną przepięknymi pieśniami bułgarskimi, macedońskimi, serbskimi, białoruskimi i ukraińskimi w wykonaniu Zespołu wokalnego „Skrzydło łabędzie” z Nowowołyńska (Ukraina) oraz The Wind Seller - Aleksandra Knaś - artystki zajmującej się szeroko pojętym ruchem oraz głosem. U nas wystąpi ona z akompaniamentem akordeonu.

Na biłgorajskiej scenie wystąpi także Laureatka 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu- Karolina Lizer, która zgarnęła niemal wszystkie statuetki a jej wykonanie „Czystej wody” uznane zostało za bezkonkurencyjne.

Organizatorzy spodziewają się również udziału pięknych tancerek z Meksyku, Kolumbii, Kongo, Czech i z Polski w fantastycznych kostiumach i porywających choreografiach. Wszystko to w wykonaniu międzynarodowego zespołu tanecznego CARNIVAL STARS - Samba Show & More"- półfinalistek I edycji „Got To Dance – Tylko Taniec” TV Polsat!

Od 2008 roku związane z teatrem „Buffo” Janusza Józefowicza! W swoich pokazach zespół łączy etniczne, w tym latynoskie tańce narodowe ze współczesnymi technikami rewiowymi, dzięki czemu ich widowiska są niezwykle spektakularne i oszałamiają nawet najbardziej wymagającą widownię.

Podczas Festiwalu Kultur nie może zabraknąć także miejscowej Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”, Teatru Poezji i Piosenki BCK, artystów Teatru Żydowskiego z Warszawy oraz „Spaceru śladami biłgorajskich Żydów”.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%