28 kwietnia 2015 roku, na ośrodkach biłgorajskiego autodromu rywalizowało sześć drużyn wyłonionych w rywalizacji międzyszkolnej, tj. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju Centrum Kształcenia Praktycznego, Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz LO im. ONZ.
-Celem priorytetowym Turnieju jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wykorzystywanie tej wiedzy w praktyce - podkreśla w rozmowie z bilgoraj.com.pl dyrektor Turnieju Edward Surmacz. Jak przypomina, w 2014 w Polsce wydarzyło się ponad 35 tys. wypadków drogowych, w których zginęło blisko 3 300 osób, a ponad 43 tys. zostało rannych. -Warto edukować uczestników ruchu drogowego i przypominać, że to także od naszego zachowania uzależnione jest bezpieczeństwo na drogach - dodaje.
Uczestnicy Turnieju musieli zmierzyć się z częścią teoretyczną obejmującą testy wiedzy z zakresu ruchu drogowego i historii motoryzacji oraz częścią praktyczną obejmującą pomoc przedmedyczną, jazdę samochodem (z tzw. talerzem Stewarda) oraz znajomość budowy aut. Zawodnikom kibicowali m. in. wicestarosta Jarosław Piskorski, Jarosław Bondyra wiceprzewodniczący Rady Miasta Biłgoraj, Zenon Łój prezes Automobilklubu Biłgorajskiego, Jerzy Buczko dyrektor RCEZ, Andrzej Antolak szef oświatowej "Solidarności" oraz Krzysztof Bury.
Poszczególne konkurencje oceniali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju oraz nauczyciele RCEZ. Zwyciężyła drużyna Regionalnego Edukacji Zawodowej Centrum Kształcenia Praktycznego, w składzie Agnieszka Dziwura, Sylwester Zdybel i Marcin Golik. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Marcin Golik, a jego koleżanka i kolega z drużyny zajęli odpowiednio drugi i trzecie miejsce.
Na drugim miejscu uplasowała się drużyna RCEZ w składzie Rafał Poniewozik, Jarosław Bąk i Adam Olekszyk, a trzecie zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, występująca w składzie Marcin Oleszczak, Daniel Drozdowski i Maciej Mateuszczak.
/bilgoraj.com.pl/
15:20, 28.04.2015
żaden z tych co na zdjęciu nie naprawiłby własnego auta
j20:24, 28.04.2015
Fajne nagrody ufundował Automobilklub.
Pasażerowie będą zachwyceni. Premier potwierdza
No co za czasy premier rządu ogłasza kursowanie pociągu śmieć się ? płakać? no ale jego w Brukseli nikt nie ogra Żenada przedwyborcza ale że gwiazda z Korchowa się do tego nie doczepiła
obywatel
14:44, 2025-05-19
Tak 18 maja głosował powiat biłgorajski
Wykształconemu trochę trudniej beret zryć udowodnione naukowo.
ss
14:23, 2025-05-19
Tak 18 maja głosował powiat biłgorajski
Chcę coś wyjaśnić.Ja nie krytykuje osób starszych,słabo wykształconych i bojazliwych.Mam do nich i ich wyboru szacunek.Ja przedstawiam zjawisko socjologiczne i korelację,czyli zależność zmiennych społecznych.Im kto starszy,mieszka w mniejszej miejscowości i jest słabo wykształcony,tym większe prawdopodobieństwo,że wybierze lewicowe PiS,opinie księdza proboszcza lub zamiast szamba TVN,czy TVP zanurzy się z przyjemnoscia w szambie TV Republika,choć tak samo śmierdzi.
Logan
14:04, 2025-05-19
PKW: Trzaskowski (31,36 proc.), Nawrocki (29,54 proc.)
Nie trzeba było głosować za odebraniem 2 miliardów Lubelszczyźnie na rozwój to są efekty
Do Gośki
13:32, 2025-05-19