Zamknij

Konkurs ekologiczny - podsumowanie

15:21, 26.06.2013
Skomentuj
Pierwszy konkurs ekologiczny pn.: „Chroń środowisko, zachowaj je dla pokoleń” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju został oficjalnie rozstrzygnięty. W środę, 26 czerwca, w Starostwie spotkali się laureaci, uczestnicy i opiekunowie oraz komisja konkursowa. Były nagrody, dyplomy oraz gratulacje i życzenia. Wręczali je Stanisław Schodziński i Józef Czarny.

Organizacją konkursu zajął się Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Spotkanie podsumowujące prowadził kierownik wydziału Marek Konopka. Prace oceniała komisja w składzie: przewodniczący Józef Czarny Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Biłgoraju, członkowie: Irena Oręziak – Kupczak nauczyciel plastyk w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju, Piotr Mazurek fotografik, właściciel firmy Foto Video Studio Filmix w Biłgoraju, Marek Konopka Kierownik Wydziału Rolnictwa, Barbara Kloc inspektor ds. ochrony środowiska w Wydziale Rolnictwa, Janusz Biszczanik Inspektor ds. leśnictwa w Wydziale Rolnictwa, Anna Wachowicz inspektor ds. oświaty w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Magdalena Szewczuk Rzecznik Prasowy Starostwa.



Komisja oceniła prace plastyczne i fotografie przedstawiające środowisko naturalne i kulturowe: ciekawy krajobraz, bogactwo natury, bogactwo obiektów kultury w otoczeniu przyrodniczym a także ukazujących, mało dotąd znane, ale cenne przyrodniczo miejsca Powiatu Biłgorajskiego. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu biłgorajskiego. Zgłosiło się 72 uczestników.

W kategorii I – uczniowie klas I-III gimnazjów nagrody główne otrzymali:
Plakat: I miejsce Kinga Kaczor – Gimnazjum w Bukowej (nauczyciel Ewelina Mazurek), II miejsce Izabela Bednarz Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju (nauczyciel Ewa Góźdź), III miejsce Ada Adamek Zespół Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym (nauczyciel Anna Osuch).



Cykl Fotografii: I miejsce Karolina Komosa Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju im. ONZ (nauczyciel Bożena Oleszek), II miejsce Angelika Róg Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie (nauczyciel Justyna Bździuch), III miejsce Dominika Palikot Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dereźni (nauczyciel Małgorzata Palikot).

W II kategorii – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych najlepsze okazały się prace:
Plakat: I miejsce Katarzyna Gawęda, II miejsce Oliwia Chyl, III miejsce Kamilia Fakhri. Są to uczennice Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Nauczycielem jest Zofia Marek.



Cykl Fotografii: I miejsce Joanna Radawiec Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Technikum Organizacji Turystyki (nauczyciel Magdalena Burdzań – Harasim), II miejsce Szymon Patro Zespół Szkół Leśnych (nauczyciel Jacek Palikot), III miejsce Michał Lis Zespół Szkół Leśnych (nauczyciel Jacek Palikot).

Wyróżnienia: Maciej Kukiełka Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju (nauczyciel Anna Bielak), Kamil Gwizdak Zespół Szkolno – Rewalidacyjny w Biłgoraju (nauczyciel Ewa Rzeźnik), Sławomir Knapik Zespół Szkolno – Rewalidacyjny w Biłgoraju (nauczyciel Ewa Rzeźnik).



Nagrodami były: Za pierwsze miejsca w kategorii plakatu - aparaty fotograficzne wraz z osprzętem, w kategorii fotografii – tablety. Za drugie miejsce cyfrowa ramka na zdjęcia, za trzecie odtwarzacz MP4. Osoby wyróżnione otrzymały słuchawki. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali upominki w postaci pamięci USB i zestawu piśmienniczego.


Zobacz także:

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty



Konkurs współfinansowany był z dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz z budżetu Powiatu Biłgorajskiego.

/ms/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

shengsheng

0 0

Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju im. ONZ... Starostwo nie zna swojej podległej placówki!!! Totalny brak kompetencji!!!

23:11, 26.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

shengsheng

0 0

Strona starostwa bo linków tu nie można wstawiać!

23:13, 26.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fajny konkursfajny konkurs

0 0

gratulacje dla zwycięzców

09:56, 27.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Teresa - mama uczennTeresa - mama uczenn

0 0

dziękuje organizatorom konkursu za wspaniałą inicjatywę oraz nauczycielom za opiekę nad naszymi dziećmi

17:23, 27.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

0 0

Józef Czarny-,,członek" zarządu powiatu na etacie. W/g oświadczenia za ubiegły rok zgarnął poborów 90 tyś + dieta radnego. Wykształcenie średnie-kierunek nieznany. Okazuje się ,,specjalistą " od oceny prac malarskich i im podobnych. Drugi z ,,artystycznych jurorów" Schodziński Stanisław-łokalny katolicki ,,Papierz"- autor wielu encyklik na temat moralności i uczciwości, którego te zasady osobiście nie dotyczą. Pobory za rok ubiegły grubo ponad 100 tysięcy. Tokarskiego zabrakło- też ,,artystyczny" talent jeśli o nagrody chodzi. Aktualnie naradza się z lokalną panią poseł na temat sejmowych sojuszy. Kto z kim ma ,,grać" żeby coś dla siebie i lokalnej sitwy ugrać. Pobory za ubiegły rok też prawie 130 tyś. Teraz ja współczuję tym trzem panom, bo posucha nastała w ,,przecinaniu wstęg" -nic nie ma do ,,otwarcia" Opłatka też nie da się zrobić w czerwcu. Jajeczka też nie można bo temperatura wysoka i jajeczko może być z salmonellą. To teraz rozdają dyplomy- to jest zajęcie bezpieczne, nie to co wziąść się za urzędniczą robotę i coś dla powiatu biłgorajskiego zrobić. A czy to przyjemne zajęcie jest po warszawskich korytarzach się pałętać i o jakieś inwestycje zabiegać? Na samochód służbowy może jakiś TIR wpaść i miazga gotowa. A tu już emerytura niebotyczna wysłużona i tylko patrzeć jak ZUS pieczątkę do wypłaty przybije. Więc dla zabicia czasu i dla stworzenia wrażenia, że władza coś robi, że się urzędniczo ,,nadwyręża konkursy są właśnie...Bawcie się dalej szanowni starostowie i ,,członkowie" na etacie...wybory już nie długo...

22:17, 27.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%