Tegoroczna matura już na starcie przyniosła niepokojące informacje. Centralna Komisja Egzaminacyjna potwierdziła, że egzamin z języka polskiego został unieważniony dla części uczniów.
Jak informuje WP.pl, kilkunastu maturzystom w całej Polsce unieważniono egzamin z języka polskiego. Informację potwierdził dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Robert Zakrzewski.
Powód jest jasny - uczniowie wnieśli na salę egzaminacyjną telefony komórkowe, co jest złamaniem zasad.
Konsekwencje są poważne. W przypadku przedmiotu obowiązkowego unieważnienie oznacza, że maturzysta nie zdaje egzaminu i nie może podejść do poprawki w sierpniu.
W praktyce oznacza to konieczność ponownego zdawania matury z języka polskiego dopiero w przyszłym roku. Świadectwo dojrzałości będzie można więc uzyskać najwcześniej za rok.
Zgodnie z obowiązującymi zasadami, wniesienie telefonu lub innego urządzenia elektronicznego na egzamin automatycznie skutkuje jego unieważnieniem – niezależnie od tego, czy zostało użyte.
Dyrektor CKE podkreśla, że nie mamy do czynienia z wyciekiem arkuszy, lecz z nieuczciwością egzaminacyjną.
Unieważnienie egzaminu z jednego przedmiotu nie wyklucza uczniów z podejścia do pozostałych matur - takich jak matematyka czy język obcy.
Wyniki tegorocznych matur mają zostać ogłoszone 8 lipca, a tego samego dnia maturzyści poznają swoje rezultaty.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nina Blicharz z Biłgoraja najlepsza w kraju!
Ludzie !!!!!! (a raczej szkoły) opanujcie się z tymi tytułami, jaka "najlepsza w kraju". To był KONKURS organizowany przez prywatną "firmę edukacyjną Łowcy Talentów – JERSZ" a nie żadne mistrzostwa czy olimpiada ministerialna. U nas w Biłgoraju to z byle kichnięcia robi się od razu "najlepszego w Polsce", "mistrza", "zwycięzcę". Ogarnijcie się szkoły trochę, bo ta wasza rywalizacja na "najlepsze" jest chora.
organizowanego przez
17:55, 2026-05-05
Marszałkowskie stypendia dla LKS „ZNICZ” Biłgoraj
Stypendia daje sie za miejsca 1-3 na Mistrzostwach Polski. A tutaj: Wiktoria Głuszczak - IV miejsce w MP w Nowym Tomyślu.
-
17:49, 2026-05-05
Potężny pożar lasu między Józefowem a Kozakami
Wczoraj dzien straszaka a dzisiaj pozary....',,
FLUGZOJT
17:44, 2026-05-05
Pożar lasu w Osuchach: 16 zastępów i śmigłowiec
Bez sensu. Artykuł dotyczy pożaru z 4 czy 5 maja. Kilka razy powielone to samo. Czy tworzący artykuły wiedzą w ogóle co się teraz 05.05 dzieje?
Paweł
17:42, 2026-05-05