Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Maj pod znakiem egzaminów. Maturzyści z powiatu biłgorajskiego rozpoczęli zmagania od języka polskiego (FOTO, VIDEO)

Portal informacyjny bilgoraj.com.pl Portal informacyjny bilgoraj.com.pl 09:47, 04.05.2026 Aktualizacja: 10:06, 04.05.2026
Skomentuj Maratony maturalne w Powiecie Biłgorajskim. Ruszyła sesja 2026 FOTO, VIDEO Matury 2026: Biłgorajscy uczniowie już piszą
  • Zaraz po długim weekendzie majowym w szkołach średnich Powiatu Biłgorajskiego wybrzmiał pierwszy dzwonek ogłaszający początek egzaminów dojrzałości.

  • 4 maja punktualnie o godzinie 9:00 maturzyści zasiedli do arkuszy z języka polskiego na poziomie podstawowym, inaugurując najważniejszy test w swojej dotychczasowej edukacji.

Egzaminy odbywają się we wszystkich placówkach na terenie powiatu. Do matur przystąpili absolwenci m.in. I LO im. ONZ, RCEZ, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, "Budowlanki" (ZSBiO), Katolickiego LO, biłgorajskiego "Leśnika", a także ZS CKR w Różańcu oraz Zespołu Szkół w Turobinie.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"14978"}

W samej biłgorajskiej "Budowlance" do matury przystępuje około 240 uczniów, w tym 196 uczniów II LO w ZSBiO.

Kalendarz zmagań: Od polskiego po matematykę

Harmonogram pisemny potrwa do 21 maja. Po poniedziałkowym języku polskim, 5 maja maturzyści zmierzą się z matematyką na poziomie podstawowym, a 6 maja poświęcony zostanie językom obcym. Kolejne dni to czas na przedmioty rozszerzone:

  • 7 maja: Język angielski (rozszerzony i dwujęzyczny),
  • 8 maja: Biologia oraz filozofia,
  • 11 maja: Matematyka na poziomie rozszerzonym,
  • 13 maja: Chemia i historia sztuki,
  • 15 maja: Geografia,
  • 20 maja: Język polski na poziomie rozszerzonym.

Równolegle, od 7 do 30 maja, odbywać się będą egzaminy ustne, których szczegółowe daty każda szkoła ustala indywidualnie.

Co jeśli wypadnie coś losowego?

Dla osób, które z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie będą mogły stawić się w terminie głównym, przewidziano sesję dodatkową w dniach 1–16 czerwca. Dla tych, którym powinie się noga, zaplanowano egzaminy poprawkowe w sierpniu (24 sierpnia – pisemne, 25 sierpnia – ustne).

Kiedy wyniki?

Cierpliwość maturzystów zostanie wystawiona na próbę przez dwa miesiące. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki 8 lipca 2026 roku. Tego samego dnia absolwenci otrzymają świadectwa dojrzałości, które otworzą im drogę na wymarzone studia.

Wszystkim maturzystom z Powiatu Biłgorajskiego życzymy "połamania piór", jasności umysłu i trafienia w wymarzone tematy!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%