- Aplikacja mZUS to nowoczesne i przyjazne rozwiązanie. Milion użytkowników to ważny próg i sygnał rosnącej cyfryzacji usług publicznych w Polsce - komentuje Sławomir Wasielewski, członek zarządu ZUS nadzorujący obszar IT.
W aplikacji można składać wnioski o świadczenia z „Aktywnego Rodzica”, 800+ i „Dobry Start” i sprawdzać ich wypłaty. Daje użytkownikowi wgląd w dane o jego ubezpieczeniach, składkach, świadczeniach i zwolnieniach lekarskich. Pozwala też umówić e-wizytę (wideorozmowę z ZUS) i połączyć się z infolinią jako klient uwierzytelniony, by uzyskać szczegółowe informacje ze swojego konta w ZUS. W mZUS jest kalkulator, który pomaga wyliczyć prognozę emerytury.
- W aplikacji można też samodzielnie utworzyć elektroniczne zaświadczenie z danymi z ZUS, np. o wysokości podstawy wymiaru składek, i przekazać je instytucji, która tego oczekuje, np. bankowi. Takie zaświadczenie jest opatrzone kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną ZUS - dodaje wiceprezes Zakładu.
Aplikacja mZUS działa na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Po zainstalowaniu trzeba ją połączyć ze swoim kontem na Platformie Usług Elektronicznych/eZUS. Aplikacja podpowiada, jak to zrobić.
W najbliższych miesiącach Zakład planuje udostępnić w mZUS kolejne nowe funkcje. Pracuje też nad osobną aplikacją mobilną dla płatników składek.
/Małgorzata Korba/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Agnieszka Bąk dyrektorką biłgorajskiego "Leśnika"
Ludzie mówią ,że te anonimy i donosy to świr z Aleksandrowa pisał.Ten młot to czarną robotę robi tak w gazetach pisali. Na wsi mowio,że trafi na swojego.
Ludzie mówią
22:11, 2025-11-25
Agnieszka Bąk dyrektorką biłgorajskiego "Leśnika"
To teraz w leśniku będzie się działo:):):)
Andrzej
20:46, 2025-11-25
Agnieszka Bąk dyrektorką biłgorajskiego "Leśnika"
Solidarna Polska to lasy zas..rala.jak widzę zdjęcia w mediach wójta z Aleksandrowa to mam odruchy pewne.nikos Dyzma naszych czasów. W mediach artykuły o ślubie który udzielił...pierwszym ślubie po 1.5 roku urzędu ..to świadczy tylko o nim i ich poziomie.przyjdzie czas że karma do nich wróci. Z Kowalskim się zafunfluja jeszcze trochę bo to jeden poziom intelektualny
Edzio
19:20, 2025-11-25
Agnieszka Bąk dyrektorką biłgorajskiego "Leśnika"
Ważne, że wreszcie zastosowano się do prawomocnych orzeczeń sądu. Bywa, że stosuje się kary za ignorowanie orzeczeń .
prawo
19:17, 2025-11-25