Jest to pilotażowy program edukacyjny dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych na rzecz rozwoju nowego modelu konsumpcji żywności w oparciu o produkty lokalne i ekologiczne. -Projekt ma na celu poprawę świadomości społeczeństwa na temat zdrowej żywności, a przede wszystkim wśród dzieci, gdyż to one z domów i szkół wynoszą wzorce żywnościowe na całe życie. Chcemy, by dzieci wiedziały skąd się bierze zdrowa żywność i żeby miały świadomość, że jeżeli kupują produkty lokalne, od lokalnych rolników, to są to produkty świeże i najzdrowsze. Chcemy, by dzieci przekonywały do zdrowego stylu życia swoich rodziców i aby wszyscy mieli świadomość, jak rozwinięte jest dziś rolnictwo ekologiczne, szczególnie w powiecie biłgorajskim - zaznaczała Paulina Ciosmak z firmy "Barwy Zdrowia" z Tarnogrodu.
-Chcemy pokazać naszym dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie - podkreślała Agnieszka Momot, nauczyciel w biłgorajskiej „Piątce”. -W naszej szkole jest bardzo dużo różnego rodzaju przedsięwzięć i programów dotyczących profilaktyki zdrowia. W związku z tym, jaką mamy obecnie sytuację na świecie, wiemy, że dzieci bardzo dużo czasu poświęcają na siedzenie w domu, przed komputerami, na nauczaniu zdalnym. Dlatego uważamy, że organizacja takich zajęć pokazowych może pozytywnie wpłynąć na podejście dzieci do jedzenia, do zdrowego trybu życia, do aktywności i do wybierania produktów zdrowych, ekologicznych i wartościowych. Chcemy dzieciom uświadomić, jak jedzenie ekologiczne wspaniale wpływa na nasze życie i jak bardzo jest potrzebne w XXI wieku, kiedy wciąż wokół siebie mamy mnóstwo chemii, zanieczyszczone powietrze i siedzący tryb życia. A wszystko po to, aby młode pokolenie było zdrowe, miało dobrą odporność i było szczęśliwe - dodaje.
Program jest finansowany z europejskiego projektu DiverImpacts, a realizowany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Swoim zasięgiem program objął szkoły województwa lubelskiego w formie stacjonarnej (w wybranych szkołach) oraz w formie on-line.
/bilgoraj.com.pl/
16:20, 11.02.2022
Zdrowe jedzenie niezbędne. Słusznie. Dlatego należy rozprawić się z producentami nie ekologicznej a toksycznej żywności, powodującej choroby nowotworowe i inne. Tego jest mnóstwo ( polepszaczy , antybiotyków i innych paskudztw). Kontroli powinno być jak najwięcej i surowych kar dla trucicieli.
Podpisano umowy na 9,9 mln zł. To finansowanie...
Dobra wiadomość, miejscowi ludzie PiS spokojnie pracują. To się chwali. Niestety ci z PiS na "górze" to skandaliczna piramida kłamstw n.t. ich kandydata, którego popierają. Kłamią w "żywe oczy" . Każdego dnia kolejne sensacje o tym cwaniaku z fatalnym życiorysem. Bez sensu wystawili skompromitowanego kolesia i przekonują jaki on dobry, żenada, wstyd i hańba.
obserwator
15:27, 2025-05-15
Informacja dla wyborców - dojście do lokalu nr 6
Trzeba maski zakładać i być zaszczepionym ?Ile tam dzisiaj zarażonych bo media jakoś od awantury w banderlandii nie podają cyfr?
7 dawek
13:22, 2025-05-15
Biłgoraj z kolejnym wsparciem z Funduszy Europejskich!
Jakie fundusze europejskie ?Z podatków ci zabrali okroili działkę dla siebie jak mafia i dają jako swoje . To twoja kasa
Do Super
13:20, 2025-05-15
Dni Biłgoraja 2025 – Będzie się działo!
A nie atrakcja jak kasa z UM na to idzie ?Może jakieś grubasy się ruszą i przyjdą a nie będą tylko piwo żłopać prze tv i klaskać tam jakiejś małpie a wpisowe czemu ma być ?Piłkarze jak grają to wpisowe płacą ?A na scenie jak jakieś zespoły śpiewają to wpisowe płacą ?Zwykła dyskryminacja
Do leni
13:16, 2025-05-15