Koperta życia ma na celu ratowanie życia i zdrowia osób, starszych schorowanych, żyjących samotnie. Chodzi o to, by reagujące w razie potrzeby służby miały kompleksowe informacje o pacjencie i mogły podjąć natychmiastową skuteczną reakcję. -Koperta życia przechowywana jest w lodówce, To zabezpieczony w foliowym opakowaniu formularz z krótkim opisem historii choroby, listą zażywanych leków, danymi chorego oraz kontaktem do lekarza prowadzącego i najbliższych członków rodziny. To wszystko jest niezbędne podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w trakcie udzielania pomocy medycznej - wyjaśnia wiceprezes Fundacji "Bliżej Pasji", Monika Dominik.
Do koperty dołączona jest specjalna naklejka i magnes. W każdym domy znajduje się lodówce, łatwo ją także zlokalizować, stąd ratownicy mogą szybko, bez straty cennego czasu podjąć działania ratujące życie i zdrowie. Stąd koperta życia adresowana jest do lekarzy i ratowników pogotowia wezwanych na interwencję w domu chorego, do strażaków czy policjantów, którzy są pierwsi na miejscu. Do zestawu dołączona jest naklejka i magnez. Naklejkę taką można nakleić na drzwi, by służby wiedziały, że koperta życia w mieszkaniu się znajduje. Magnes umieścić można na drzwiach lodówki.
-Ważne, by wpisane w formularz informacje potwierdzić u lekarza prowadzącego. Zachęcamy wszystkich, by informację o kopercie życia przekazać członkom naszych rodzin, seniorom z sąsiedztwa. Koperty życia rozdawane będą od poniedziałku 27 lipca w godzinach od 9:00 do 15:00 w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju - dodaje Monika Dominik.
/bilgoraj.com.pl/
08:35, 26.07.2020
wielkie brawa - dołączyliśmy do najlepszych! Dziękujemy.
adowolony11:36, 26.07.2020
Bardzo dobry pomysł.
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
W kwestii rzezi wołyńskiej nie powinno być podziałów politycznych. Dobrze, że będzie w Biłgoraju W pomnik w hołdzie pamięci ofiar. I nie ma co się boczyć na tych, którzy podjęli się tej inicjatywy. Jeśli utarczki polityczne , to na inne tematy, a na pewno nie o ludobójstwie na Wołyniu. Polska wykazuje się ogromnym wsparciem dla uchodźców z Ukrainy, mimo tamtej strasznej historii. Sprawcy rzezi wołyńskiej zapewne już nie żyją, ale to nie zwalnia z odpowiednich przeprosin władz Ukrainy za te zbrodnie. Wprawdzie jakieś tam lakoniczne słowa ze strony niektórych polityków były, ale też zgorszenie tym innych. Chwała pomysłodawcom pomnika w Biłgoraju. Za za pozytywne działania warto cenić,a za negatywne ganić. jeśli takie się zdarzają. Za pomnik bardzo dobra ocena.
obywatel
13:25, 2025-07-06
Otwarcie Autodromu Biłgoraj – nowoczesny tor (FOTO)
kto to jest?
a kto to macha?
13:06, 2025-07-06
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Polska racja stanu to jedno a biłgorajska racja stanu (tj.Pisowska) to drugie i my se tu robimy co chcemy! Nieważne, że Europa i USA wspierają Ukrainę by ruski nie dobrał się do Polski bo my to swoje politykę mamy. Gdzie były władze przez tyle lat? Krzyż Katyński nie wystarcza - trzeba się wykazać?
Colt
12:59, 2025-07-06
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Warto byłoby ogłosić publiczna zbiórkę na pomnik i ogłosić konkurs na zaprojektowanie symbolu straszliwej zbrodni.
Pomnik
08:01, 2025-07-06