Najświeższe wiadomości z życia kulturalnego Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego. Odkryj nadchodzące wydarzenia, recenzje wystaw, koncertów, spektakli i wiele więcej. Biłgorajska kultura to nasze wspólne dziedzictwo - dołącz i bądź częścią tego!
10 grudnia 2025 roku, w ramach realizacji projektu W KRĘGU DZIEDZICTWA KULTUROWEGO podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie, młodzież z Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Cure-Skłodowskiej w Tarnogrodzie uczestniczyli jako widzowie w obrzędzie tradycyjnej Wigilii.
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w szkole w Majdanie Nepryskim podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku tak ważne wydarzenie miało miejsce w piątek 5 grudnia.
Projekt mający na celu remont pomieszczenia i wyposażenie wnętrza z przeznaczeniem na pracownię ceramiczną w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju dobiegł końca.
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu, w grudniu br., odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt „Dobre sąsiedztwo to bezpieczeństwo!”, realizowany przez Fundację "Bliżej Pasji".
W piątek, 5 grudnia 2025 roku, Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol zaprosiła najmłodszych mieszkańców na wyjątkowy teatrzyk mikołajkowy. Występ aktorów z Teatru Magiczna Scena połączył świąteczną atmosferę z ważnym, profilaktycznym przesłaniem.
Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury (GOK) oraz Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji (GCSiR) w Potoku Górnym, przygotował on mnóstwo atrakcji, które zadowoliły zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczestników.
W Biłgoraju trwają uroczyste gale podsumowujące realizację projektu „Z kulturą do ludzi!”, który Fundacja „Bliżej pasji” prowadziła od sierpnia do końca grudnia 2025 roku.
Korytków Duży ponownie udowodnił, że jest miejscem pełnym energii, zaangażowania i lokalnej solidarności. W ramach projektu „Tu mieszkam, tu działam, tu decyduję!” mieszkańcy zorganizowali wyjątkową inicjatywę mikołajkową, która dostarczyła wielu wzruszeń i uśmiechów zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
W tym roku, w gminie Frampol, św. Mikołaj postanowił obdarować wszystkie dzieci, bez względu na stopień grzeczności, a nawet wywołał uśmiechy na twarzach dorosłych, którzy z sentymentem wspominali własne dzieciństwo.
W niedzielny wieczór, 7 grudnia 2025 roku, w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, parafialna świątynia w Goraju rozbrzmiała wyjątkowym śpiewem.
OSP Radzięcin z debiutem i sukcesem na IV Barbórkowym
Taki sukces że jak do pożaru przyjadą to nie mogą puścić wody z autopompy , do czego im bieganie po schodach, to jakieś poplątanie,
Oj
17:47, 2025-12-10
Skargę burmistrza Tarnogrodu bezzasadna
o i dobrze, bo znów niektórzy nie wiedzieliby jak głosować
rici
15:15, 2025-12-10
Skargę burmistrza Tarnogrodu bezzasadna
Policja na sesji, pomówienia i zarzuty bez podstaw, wstyd na cały powiat.
Jan
13:12, 2025-12-10
Skargę burmistrza Tarnogrodu bezzasadna
Szopka i intrygi mające obalić władze starostwa tylko wywołały Edek todwrotny od założonego. Tylko dzieci stawiają zarzuty bez dowodów.polityka polityką ale jaja to trzeba mieć. Są terminy ,ponaglenia, kpa się kłania. Co jak co burmistrz który jest nic drugą kadencję powinien to znać.mialem burmistrza za mądrzejszego a tu po wielkim cyrku ... Nic .. no właśnie nic. I z czym do ludzi wy podstaw kpa nie znacie
Skarga
12:36, 2025-12-10