Kultura i rozrywka

Zamknij

Dodaj komentarz

Cała gmina bawi się w Budzyniu! Za nami Gminny Dzień Dziecka pełen pyszności i darmowych atrakcji (FOTO, VIDEO)

Portal informacyjny bilgoraj.com.pl Portal informacyjny bilgoraj.com.pl 21:13, 31.05.2026 Aktualizacja: 21:25, 31.05.2026
Skomentuj Radość w Budzyniu. Gminny Dzień Dziecka gminy Księżpol (FOTO, VIDEO) Gminny Dzień Dziecka w Budzyniu

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

Wielkie święto w małej miejscowości. Budzyń ugościł Gminny Dzień Dziecka

Niedziela, 31 maja 2026 roku, przejdzie do historii Budzynia jako dzień bezgranicznego uśmiechu i wielkiej, rodzinnej integracji. To właśnie plac przy tutejszej Świetlicy Wiejskiej stał się tegorocznym centrum obchodów Gminnego Dnia Dziecka w gminie Księżpol. Decyzja o przeniesieniu imprezy z centralnego Księżpola do mniejszej miejscowości okazała się strzałem w dziesiątkę, wyzwalając ogromną energię i zaangażowanie lokalnej społeczności.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"15137"}

Organizatorzy zadbali o to, aby nikt nie odszedł z kwitkiem. Tradycją gminnych imprez stał się fakt, że wszystkie przygotowane atrakcje, rozrywki oraz bogaty poczęstunek były dla uczestników całkowicie bezpłatne.

Scena, sport i literackie tatuaże

Program niedzielnego wydarzenia pękał w szwach od propozycji dla małych i dużych mieszkańców. Przestrzeń wokół świetlicy tętniła życiem w kilku strefach:

  • Strefa Muzyczna: Serce imprezy biło przy scenie, gdzie odbył się wyjątkowy koncert młodych, utalentowanych wokalistów szkolących się na co dzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Księżpolu.
  • Strefa Aktywności: Na miłośników ruchu czekały gigantyczne zjeżdżalnie dmuchane oraz angażujące, pełne emocji konkurencje sportowe z nagrodami.
  • Kącik Animacji i Czytelnictwa: Niezastąpione panie bibliotekarki przygotowały dla najmłodszych oazę kreatywności. Dzieci mogły posłuchać ciekawych opowieści, spędzić czas nad kolorowankami oraz ozdobić ciało zmywalnymi, kolorowymi tatuażami.

Smaki tradycji od KGW Budzyń

O to, by nikomu nie zabrakło sił do zabawy, zadbały niezrównane panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Budzyniu. Ich stoisko kulinarne kusiło zapachami i kolorami.

Na uczestników czekały domowe ciasta, świeże owoce sezonowe, chrupiące lody dla ochłody oraz grillowane, gorące kiełbaski. Wszystko serwowane z uśmiechem i – co najważniejsze - całkowicie za darmo.

::news{"type":"see-also","item":"65150"}

Siła oddolnej integracji

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu, Natalia Kyc, nie kryła dumy z postawy mieszkańców Budzynia, którzy sami wyszli z inicjatywą organizacji święta.

Poznajcie Gokusia! Nowa akcja motywacyjna

Budzyński piknik stał się również idealną okazją do zainaugurowania nowej, niezwykle sympatycznej akcji profilaktyczno-edukacyjnej GOK-u i Biblioteki Publicznej w Księżpolu.

Do zdobycia jest wyjątkowa, pluszowa maskotka, którą nazwano „Gokuś”. Misia nie można jednak kupić. Aby go zdobyć, dzieci muszą aktywnie uczestniczyć w zajęciach, warsztatach, konkursach i wydarzeniach kulturalnych, zbierając specjalne naklejki. Ta sprytna i atrakcyjna forma grywalizacji ma zachęcić najmłodszych do regularnego obcowania ze sztuką i literaturą przez cały nadchodzący rok.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Tusk i Kierwiński podziękowali strażakom

Ujadaczom,narzekającym na SAFE przypominamy o wysokich pożyczkach zaciągniętych na broń za czasów PiS ( Korea i inne). Dzięki SAFE, POlska będzie sprzedawać broń, już kontrakty zawarte, w dodatku nowe miejsca pracy i w ogóle poprawa bezpieczeństwa dzięki uzbrojeniu.

bezpartyjny

20:12, 2026-05-31

Tusk i Kierwiński podziękowali strażakom

Wielki Plus za SAFE , nie tylko Podkarpacie na tym bardzo skorzysta ale w ogóle gospodarka RP. Natomaist wielki minus za butelkomaty, które w większości nie dzialają, zatem należy powrócić do poprzedniego systemu , wygodnego dla wszytskich.

ocena

20:06, 2026-05-31

Koniec inwestycji w Starym Bidaczowie

Schodzinski zabiegał? Projekt by kiedy schodzinski nawet nie miedziak ci to kanalizacja. Zresztą nadal nie wie:)

Aaa

19:56, 2026-05-31

Pierwszy Rajd Pokoleń w Biłgoraju

Ul. Cegielniana podobno to nadal droga powiatowa, apel i prośba do Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju oraz do Wydziału Ruchu Drogowego Policji - wreszcie ustanowcie przejście z pasami dla pieszych vis a vis sklpeu piekarniczego ( gdzie sprzedawane są wyroby Kotowskich) . Obecna sytuacja dla pieszych na tym odcinku zagraża ich życiu. Codziennie wielu mieszkańców przechodzi przez ulicę , w tym mnóstow uczniów, którzy są klientami sklepu pieoarniczego. Tamtędy przechodzą mieszkańcvy udając się do Delikatesów itp. Często też przechodzą w pobliżu skrzyżowania ulic 400;iecia i Cegielnianej. Muszą tak, przecież nie będą fruwać. Były już tam wypadki , jak ktoś zginie to na odpowiedzialność ZDP i oprośba do policji pomóżcie w tej sparwie zanim dojdzie do tragedii. Przepisy są takie, że jeśli odległosć od najbliżego przejścia przekarcza 100 m wtedy można leghalnie przechodzić mimo braku pasów, ale kierowcy to mają gdzieś , pyskują przechodniom. My, mieszkańcy tamtego rejonu prosimy pilnie oznakować tam przejście.

Zagrożenie na Cegiel

13:45, 2026-05-31

0%