Biłgorajski sztab nosił numer 55 i działał przy Fundacji Bambini Dzieciom. - W dwóch domach dziecka w Zwierzyńcu przebywa obecnie 28 wychowanków w różnym wieku. Są to dzieci od 5 do 23 lat. W tym roku młodsze dzieci poprosiły św. Mikołaja o zabawki, w tym lalki, rowerki dziecięce, gry planszowe i edukacyjne oraz przytulanki. Starsze dzieci prosiły o perfumy, telefony, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy, ubrania i buty - wyjaśnia Anna Borowiec, szefowa biłgorajskiego sztabu.
[FOTORELACJANOWA]12272[/FOTORELACJANOWA]
Jak dodaje Anna Borowiec, wychowankowie domów dziecka ze Zwierzyńca, którzy się już usamodzielniają i niebawem opuszczą placówki prosiły o zestawy artykułów kuchennych, w tym garnków, sztućców, komplety pościeli, koce czy artykuły do sprzątania. - Każdy z wychowanków znajdzie swój oczekiwany prezent. Dodatkowo udało się zebrać bony do sklepów odzieżowych, obuwniczych oraz kosmetycznych - podkreśla Anna Borowiec.
- Czasy są trudne ale jest bardzo dużo ludzi o dobrym otwartym sercu. Listy od dzieci do św. Mikołaja rozeszły się w ciągu 24 godzin. Zakupione zostały przez darczyńców prezenty. Mnie zaskoczyła duża liczna rowerów jako prezentów i sprzętu sportowego. To pokazuje, że dzieci chcą być aktywne i nie tylko graja na komputerach czy siedzą w mediach społecznościowych ale także stawiają na sport - podkreśla Maciej Kowal, wolontariusz w biłgorajskim sztabie PDPZ.
- Mikołajki to szczególny czas, gdy dzieci mają okazje poczuć dobro dorosłych w sposób szczególny. Paczki mikołajkowej to nie tylko prezenty ale i forma wsparcia i symbolem troski ze strony społeczeństwa. W domach dziecka dzieci nie mają możliwości doświadczenia rodzinnych świątecznych chwil. Dlatego tym bardziej dziękuję za prezenty i dobroć okazaną naszym podopiecznym - zaznacza Anna Marzec dyrektor Domu Dziecka Nr 1 i Nr 2 w Zwierzyńcu.
Darczyńcy:
Małgorzata Gromadzka, Katarzyna Dycha, Marta Sereda, Agata Kupczak-Chyl, Marzena i Bogdan Krzeszowiec, Agnieszka i Aleksander Żak, Szymon i Wiktoria, Henryk Grzyb, Jolanta i Paweł Sikorscy, Edyta Kawucha, Robert Ciosmak, Edyta i Klaudia Głowik, Dominika Marczak, Katarzyna Pastuszek, Magdalena Rudy, Małgorzata i Grzegorz Dziwura, Mateusz Mazur, Jolanta Krajewska, Gabriela i Artur Połuch, Kamila Piasecka, Lidia Grabowska, Agnieszka i Grzegorz Wasąg, Agnieszka i Szymon Kaczmarek, Aneta i Hubert Brzykcy, Anna i Bartłomiej Bielec, Dominika i Jacek Szcząchor, Paulina i Daniel Michońscy, Dorota i Piotr Pierzchała, Marlena i Bartłomiej Jaskuła, Agnieszka Świąder, Renata I Andrzej Margol, Justyna Wąsala, Beata Kapka, Wiesław Myszak, Patrycja i Sylwester Dziduch, Anna i Marcin Kostyła, Klasa VIII D Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju - wychowawczyni Marta Szperkowska, Klasa II D Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju - wychowawczyni Barbara Grabias, Klasa IV Technikum Budowlanego w Biłgoraju, Maciej Kowal, Joanna Kupczak, Paweł Birut, Zuzanna Hanas, Jadwiga i Krzysztof Birut.
Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” jest Ogólnopolskim Programem Pomocy Dzieciom w okresie przedświątecznym. Polega przede wszystkim na organizowaniu zbiórek darów rzeczowych i przekazywaniu ich najmłodszym. Zgodnie z tradycją i regulaminem Akcji, zbieramy wyłącznie dary rzeczowe zabawki, książki, słodycze, odzież, żywność długoterminową i ziemiopłody, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości, które można i trzeba ofiarować Dzieciom. Nie są zbierane środki finansowe/pieniądze.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz