Kurs ten, zorganizowany przez międzynarodowy zespół ekspertów, miał na celu wzmocnienie kompetencji i umiejętności miękkich poprzez wykorzystanie interdyscyplinarnego podejścia ale też nowych metod pracy opartych o empatie, uważności i pracę z ciałem. Program obejmował różnorodne techniki edukacji nieformalnej, które miały na celu stworzenie angażującego środowiska nauki oraz promowanie empatii, zaufania i zdolności adaptacyjnych.
Pierwsze dni kursu skupiały się na wprowadzeniu do metod pracy z komunikacją niewerbalną oraz ustaleniu zasad współpracy. Uczestnicy i uczestniczki uczyli się, jak wykorzystywać techniki edukacji nieformalnej, aby zachęcić do aktywnego uczestnictwa i wymiany doświadczeń między różnymi kulturami oraz w różnorodnym środowisku.
Kolejne dni były poświęcone refleksji nad dotychczasowymi doświadczeniami oraz praktykowaniu empatii i otwartości na innych. Uczestnicy i uczestniczki brali udział w ćwiczeniach, które pozwalały im lepiej zrozumieć siebie, swoje emocje, potrzeby a dzięki temu lepiej rozumieć też innych wcielając się w ich rolę. Praktyczne zajęcia miały na celu nie tylko rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, ale także budowanie tolerancji dla różnorodności i empatii.
Metodologia oparta na doświadczeniu była kluczowym elementem programu. Uczestnicy i uczestniczki uczyli się holistycznego podejścia w uczeniu się- integrującego poznanie (klasycznie poznawanie i zdobywanie informacji) doświadczenie, eksperymentowanie, które angażuje całego człowieka jego umysł, ciało, emocje (część psychiczną). Dodatkowo wszystkie aktywności i ćwiczenia pomagały w promowaniu tolerancji i budowaniu zaufania poprzez kontakt wzrokowy i techniki komunikacji niewerbalnej.
Kurs zakończył się refleksją nad zdobytymi umiejętnościami i sposobami ich zastosowania w pracy zawodowej i we własnym życiu. Uczestnicy i uczestniczki wymienili się doświadczeniami i przemyśleniami, co umożliwiło im lepsze zrozumienie korzyści płynących z metod komunikacji niewerbalnej dla zdrowia psychicznego, fizycznego i emocjonalnego.
Podsumowując, kurs Soft Skills na Teneryfie pozwolił uczestnikom:
Do domu wróciliśmy wyposażeni w nowe narzędzia i umiejętności, które pozwolą im lepiej odpowiadać na potrzeby naszych odbiorców i odbiorczyń oraz tworzyć bardziej włączające i angażujące środowisko lokalne.
Projekt sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Poinformowała o tym poseł Małgorzata Gromadzka
Rozklad jazdy już jest
Kolej do Korchowa
18:55, 2025-05-13
"Kawa z Obajtkiem" w Biłgoraju i Aleksandrowie
Oczernianie Trzaskowskiego ośmiesza tego, który pisze takie bzdety. Zdumiewa jak kłamią zwolennicy tego, który zajął się mieszkaniem staruszka. Szkoda, że z powodu kłamstw nie wypadają języki, od razu byłoby pełno niemowów popierających faceta z nieciekawą przeszłością. Numer konta do DPS otrzymał w czasie debaty, więc nadszedł czas zapłaty za pobyt tam p. Jerzego, o czym ten niby opiekujący się nim w ogóle nie wiedział. Żenada.
uważny
18:51, 2025-05-13
Biłgoraj z kolejnym wsparciem z Funduszy Europejskich!
Bardzo dobrze, że miasto korzysta z funduszy europejskich.
Super
18:38, 2025-05-13
"Kawa z Obajtkiem" w Biłgoraju i Aleksandrowie
Trzaskowski jest słaby i się sypie.Kto był by lepszy - Tusk,Sikorski i tyle. PO to partia ludzi którzy umieją mówić ale nie mają nic do powiedzenia.
18:06, 2025-05-13
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz