Tradycyjnie w programie znalazła się Biesiada patriotyczna akademia przygotowana przez dzieci, w tym roku przez uczniów Szkoły Podstawowej w Smólsku. Były również przesłuchania konkursowe i prezentacje gminnych zespołów śpiewaczych. Uczestnicy walczyli o nagrodę im. Ireny Potockiej, a oceniani byli przez jury w repertuarze pieśni ludowych, regionalnych oraz patriotycznych.
[FOTORELACJA]9925[/FOTORELACJA]
- W dniu dzisiejszym, 11 listopada, chcemy pokazać nasz patriotyzm, przywiązanie do tradycji i miłość dla małej Ojczyzny poprzez pryzmat wspólnego bycia razem, dzielenia się talentami śpiewu i bogactwem naszych pieśni. Szacujemy tradycje ludowe, bo wiemy że to część naszego dziedzictwa, spuścizny naszych przodków - wyjaśnia Celina Skromak, dyrektor GOK w Biłgoraju.
- Chcemy pokazać nasze zespoły, świętować Narodowe Święto Niepodległości radośnie. W ten sposób cieszymy się z niepodległości, suwerenności. To okazja także do wspólnej zabawy i integracji - dodaje dyrektor GOK-u.
- Nasz polski język, nasza kultura narodowa, tożsamość polaków przetrwały dlatego, że w ciemnych czasach zaborów były kultywowane w domach, społecznościowych lokalnych. W sercach, umysłach i pragnieniach Polek i Polaków przetrwała wolna Ojczyzna. Co ważne stawiamy na wspólne śpiewanie, na integrację międzypokoleniową. Jestem pełen szacunku dla mieszkańców naszej gminy za ich umiłowanie tradycji, historii i kultury. To wszystko składa się na to, że tu bije serce Polski - zaznacza były wójt gminy Biłgoraj, poseł Wiesław Różyński.
Zwieńczeniem wydarzenia był koncert, w którym wystąpiła Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy i zespół „Voiceband”.
[ZT]37596[/ZT]
[ZT]37598[/ZT]
[ZT]37595[/ZT]
0 0
Latami mozna robić ludziom krzywdę i jeszcze w nagrodę kwiaty.
0 0
A my jesteśmy wdzięczni za współpracę z byłym Wójtem. Gdy była potrzeba,, nigdy nie odesłał z kwitkiem. Nie był obojętny na krzywdę ludzka, i wraz z zespołem sfinansowal zakup seca na nakrętki. Dziękujemy 🙂