Zamknij

Dodaj komentarz

Biłgorajskie eliminacje do Festiwalu Pieśni Oddziałów Partyzanckich (FOTO, VIDEO, LISTA ZWYCIĘZCÓW)

bilgoraj.com.pl 13:43, 07.09.2023 Aktualizacja: 06:38, 25.10.2025
Skomentuj Biłgorajskie eliminacje do Festiwalu Pieśni Oddziałów Partyzanckich (FOTO, VIDEO) Biłgorajskie eliminacje do Festiwalu Pieśni Oddziałów Partyzanckich

W Biłgoraju odbyły się powiatowe eliminacja II edycji Festiwalu Pieśni Oddziałów Partyzanckich Zamojszczyzny. 7 września 2023 roku, zaprezentowały się zespoły oraz duety i soliści. Zwycięzcy reprezentować będą Ziemię Biłgorajską w finale, który odbędzie się w Zamościu.

II edycję Festiwalu przygotowało Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "Zamojszczyzna" oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Rejon Biłgoraj. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

[FOTORELACJA]9544[/FOTORELACJA]

- Ten Festiwal ma na celu wydobycie z zapomnienia pieśni partyzanckich, utworów istotnych do przywrócenia pamięci historycznej wydarzeń z okresu II wojny światowej, które rozegrały się wokół naszych domów, na naszym terenie, w naszej małej Ojczyźnie - Ziemi Biłgorajskiej. Za pomocą tych pieśni chcemy wskrzesić ducha, który towarzyszył naszym przodkom w walce o wolną Polskę - zaznacza Tomasz Książek, prezes ŚZŻAK Rejon Biłgoraj.

Festiwal ma charakter otwarty. Do części konkursowej zaproszone były zespoły oraz duety i soliści. Uczestnicy zaprezentowali po dwie piosenki o charakterze patriotycznym, partyzanckim lub żołnierskim, w tym jedną ze Śpiewnika Pieśni Oddziałów Partyzanckich Zamojszczyzny.

Koncert finały ma odbyć się w Zamościu 10 września 2023 roku, w Klubie 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego.

Wyniki eliminacji powiatu biłgorajskiego:

Zespoły:

I miejsce - Kapela Turobińska;
II miejsce - Aleksandrowiacy;
III miejsce - Belferki.

Wyróżnienie: Złoty Wiek, Klub Seniora z Obszy.

Soliści:

I miejsce - Daria Podpora;
II miejsce - -Wiktoria Kolano;
III miejsce - Jan Szymanik.

Wyróżnienie: Jan i Anna Wróbel.

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%