Ekspozycja zawiera rodzinne pamiątki Romana Cichockiego związane z historią walk o niepodległość Polski – fotografie, medale, kartki pocztowe, dokumenty oraz inne. Wybrane zostały także zdjęcia i dokumenty z archiwów Bożeny i Tadeusza Śmieciuchów i Anny Kuziak obrazujące w symboliczny sposób kilka odsłon naszej międzywojennej rzeczywistości, ponownej utraty niepodległości oraz ulgę i nowe życie po pozbyciu się jarzma hitlerowskiego okupanta.
Wystawę uzupełniają materiały archiwalne Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury i innych mieszkańców Tarnogrodu, w tym dokumenty i druki świadczące o nowej samorządności Polski. Grażyna Larwa przekazała banknoty i numizmaty a Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tarnogrodzie udostępniła stare książki wydane w okresie Wolnej Polski znajdujące się w zbiorach szkolnych.
Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne składa serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i osobom prywatnym za współpracę i udostępnione materiały. Podziękowania szczególne należą się głównemu sponsorowi wystawy, katalogu i wszystkich imprez realizowanych w ramach 100-lecia Niepodległości a mianowicie Grupie Azoty za wsparcie finansowe wszystkich.
/TOK/
Z nożem na kolegę przy alkoholu
Dźgnął nożem w gardło i... co za pech znów nie uchodźca a rodowity mieszkaniec Biłgoraja
Mieszkaniec
11:24, 2025-07-17
Jagody na wakacyjnym stole? GIS ostrzega
Spodziewałem się opini że najlepiej się zaszczepić przecież według niejakiego Grzesiowskiego głównego ideologa plandemii który za wielkie zasługi w propagowaniu covidu został głównym inspektorem jest to panaceum na cało zło
obywatel
20:09, 2025-07-16
Goraj po raz siódmy gościł Festiwal Śladami Singera
Tak prawdziwie to za zniszczenie nagrobków na cmentarzu żydowskim , kamienne macewy to tym co to zrobili gadaj że byli z Goraj to nie powinni tu nogi postawić.
Z marchwianej
19:27, 2025-07-16
Zakończenie inwestycji drogowej w Puszczy Solskiej
Dobra wiadomość.
ok
18:22, 2025-07-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz