Zamknij

Pielgrzymi przybyli do Biłgoraja, po raz 35. (FOTO)

19:12, 03.08.2017
Skomentuj
Pątnicy z Hrubieszowa i Zamościa, uczestnicy 35. Pieszej Pielgrzymki Zamojsko - Lubaczowskiej na Jasną Górę przybyli do Biłgoraja. Łącznie w obu grupach wczesnym wieczorem, 3 sierpnia br. przybyło około 150 osób.

Pielgrzymka, to szczególny, wyjątkowy czas modlitwy, poświęcenia i zmagania się z własnymi słabościami, wszystko by przebywszy ponad 300 km pątniczej drogi polecić Bogu, za pośrednictwem Maryi, swe intencje. Piesza pielgrzymka nie jest wycieczką, czy turystycznym marszem, a wydarzeniem religijnym, które mobilizuje osoby chcące przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie łączy się pątniczy trud z modlitwą.



Do Biłgoraja przybyły dwie grupy, kilkudziesięcioosobowa grupa z Hrubieszowa i około 100 osobowa grupa z Zamościa, do tego służby pielgrzymkowe. Grupie z Hrubieszowa przewodniczy ks. Andrzej Łuszczak, pątnikom z Zamościa przewodniczy ks. Krystian Kotulski i ks. Piotr Grzechnik. Dyrektorem pielgrzymki jest wikariusz jednej z biłgorajskich parafii ks. Michał Moń, a ojcem duchowny pielgrzymki ks. Krzysztof Szynal. na pielgrzmi szlak wyruszyć może każdy zapisać można się na bieżąco.

Wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, organizatorzy zachęcają do dokonywania zapisu na pielgrzymkę duchową, czyli do duchowego pielgrzymowania wraz z pieszymi pielgrzymami. Duchowa obecność jest świadectwem zaangażowania w przeżywanie rekolekcji w drodze i duchowej łączności, wyrażonej poprzez modlitwę oraz codzienną Mszę świętą, odprawianą na pątniczym szlaku, podczas której w sposób szczególny polecane są Bogu wszystkie intencje. Duchowa obecność na trasie pielgrzymki jest wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Jasnej Górze pątników. -Jako organizatorzy przez lata doświadczyliśmy jak wielka i potrzebna jest pomoc waszej grupy pielgrzymów duchowych, aby jak najlepiej przeżyć te wyjątkowe rekolekcje w drodze do Jasnogórskiej Pani - przyznaje ks. Moń.

/bilgoraj.com.pl/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%