Projekt nastawiony był na naukę i rozwój, jednak nie naukę typowo podręcznikową lecz naukę empirycznego poznawania. -Wierzymy, że poprzez „własnoręczne badanie świata” zmotywowaliśmy dzieci do nauki, jednocześnie zapewniając im wspaniałą rozrywkę, bowiem wiedza zdobyta poprzez działanie jest trwalsza niż ta przekazana „ustnie”. Utrwala nie tylko konkretne treści, ale również szczegóły z danej sytuacji takie jak zapach, dźwięk czy emocje - mówi Magdalena Marzec, dyrektor biblioteki.
Realizacja projektu rozpoczęła się w połowie lutego spektaklem teatralnym. Uczniowie klas I-III z Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Kukiełkach gościli aktorów z Teatru Profilaktycznego „Magik” z Białegostoku. Przyjechali z przedstawieniem pt. „Egzamin z bezpieczeństwa Tygrysa Benjamina”. -Był to spektakl o charakterze profilaktycznym, traktujący o zasadach bezpieczeństwa w otaczającym nas świecie. Bohaterowie przedstawienia w pouczających scenkach przekazali dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowywania się zarówno w domu jak również w szkole czy na ulicy - wyjaśnia dyrektor biblioteki.
Tydzień później w Zespole Szkół Samorządowych w Tereszpolu - Zaorendzie odbyły się pokazy fizyko - chemiczne dla przedszkolaków pt. „Bajecznie kolorowa chemia”. Dzieci dowiedziały się jak zrobić „pana rękawiczkę”, wodne tornado, kolorowy wulkan czy bajeczną tęczę w kubeczkach. - Zaprezentowane na zajęciach niesamowite zjawiska wyzwoliły u przedszkolaków postawę badawczą i pobudziły zainteresowanie prawami przyrody ale przede wszystkim dały mnóstwo radości – wyjaśnia Magdalena Marzec. W kwietniu w Zespole Szkół Samorządowych w Tereszpolu - Zaorendzie odbył się Turniej Ekologiczny, przeprowadzony na zasadzie popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Dzięki dofinansowaniu do firmy MODEL udało się zakupić nagrody dla zdolnych uczniów.
Natomiast 9 maja br. sala przedszkola w Tereszpolu - Zaorendzie zamieniła się w bajkową krainę. Tego dnia odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Zarębska oraz jej mężem Robertem. Spotkanie było niezwykle ciekawe, pełne pozytywnych emocji i zabawy, a także niezwykle pouczające. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 - III. Ostatnim działaniem w ramach projektu był wyjazd do osady leśnej „Doboszówka”. Uczniowie Szkoły Filialnej w Lipowcu uczestniczyli tam w zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”. Zajęcia te miały na celu przybliżenie dzieciom poszczególnych etapów powstawania chleba oraz kształtowanie postawy poszanowania dziedzictwa kulturowego i lokalnych tradycji. Był również czas na odwiedzenie zagrody zwierząt, spacer przyrodniczą ścieżką edukacyjną, wspólne ognisko oraz zabawę na placu zabaw.
/red./
Z nożem na kolegę przy alkoholu
Wiedziałem, że spożywanie alkoholu szkodzi. Ale żeby, aż tak...? 😮
Silk
17:15, 2025-07-17
Z nożem na kolegę przy alkoholu
a kto zjadł pokrojone pomidory ?
kucharka
14:53, 2025-07-17
Z nożem na kolegę przy alkoholu
wykapany nauczyciel WF-u z elektryka Leszek B. !!!
uczeń
14:49, 2025-07-17
Smutna wiadomość dla fanów kabaretu
Asior <3
Johnny
13:23, 2025-07-17
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz