Acies (z łaciny szyk potrójny) - to szyk wojskowy stosowany przez legiony rzymskie, nazwa pochodzi od potrójnego uszeregowania manipułów w legionie. Tą nazwą przyjęto nazywać coroczną uroczystość w czasie której legioniści ponawiają swoje oddanie Matce Bożej zawierzając Jej całkowicie siebie i wszystko co posiadają oraz ponawiają swoją gotowość do służby.
Wszystkich zebranych powitał w świątyni proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju, a jednocześnie kierownik Kurii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ks. Dziekan Jerzy Kołtun. Po nowego Vexillum - znaku Legionów Maryi, celebrowana była Msza święta.
Na modlitewne spotkanie do Biłgoraja przybyli przedstawiciele wszystkich prezydiów należących do Kurii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, m. in. prezydium Matki Bożej Niepokalanej Pośredniczki Łask z parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju, prezydium Matki Bożej Szkaplerznej z Frampola, Matki Bożej Gorajskiej z Goraja, Matki Bożej Królowej Rodzin z Trzęsin, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych z Radzięcina, Matki Bożej Łaskawej z Gromady, Matki Bożej Królowej Męczenników z Dąbrowicy, Matki Bożej Bolesnej z Korytkowa Dużego, Matki Bożej Królowej Pokoju i Matki Bożej Wniebowziętej z parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju, prezydium Matki Bożej Niepokalanego Serca Maryi i Matki Bożej Różańcowej z parafii Św. Jana Pawła II w Biłgoraju, a także przedstawiciele Komicjum w Zamościu.
Legiony Maryi, to katolicki ruch święckich założony na poczatku XX wieku w Dublinie, który początkowo zwał się Zjednoczeniem Matki Bożej Miłosierdzia. Swoją nazwę, nazewnictwo, ideę organizacyjną i symbole przejął od starożytnej formacji wojskowej – legionów rzymskich. Podstawą duchowości Legionu Maryi jest potrójna więź legionisty: z Kościołem rozumianym jako mistyczne Ciało Chrystusa; z Maryją, która przeżywana jest w duchu prawdziwego nabożeństwa do NMP św. Ludwika Marii de Montfort oraz z Duchem Świętym. Legion Maryi jest chrystocentryczny, gdyż i pobożność, i apostolstwo koncentrują się na Chrystusie.
/bilgoraj.com.pl/
49+84908:50, 17.04.2016
skoro tylu świętoszków w parafii to przyjmujcie islamistów tak jak każe papież ,czemu go nie naśladujecie i się go nie słuchacie?
ozumiem że te młode 17:40, 17.04.2016
też popierają zaostrzenie ustawy aborcyjnej
eds20:26, 17.04.2016
co to ma być? co drugi artykuł dotyczący kościola... strony powinna się nazywać: kółko-parafialne-bilgoraj.com
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ryk silników i modlitwa: Biłgorajscy motocykliści...
czy to już SCHOZOFERNIA ogólna?👎
tylko pytam
10:19, 2026-04-20
Od rozczarowania do spotkania: droga do Emaus
Kiedy msza za biednych , bezrobotnych , okradanych przez pracodawców , państwo , za samobójców z przyczyn ekonomicznych , bezdomnych
Taki kościól
22:19, 2026-04-19
Ryk silników i modlitwa: Biłgorajscy motocykliści...
Część z tej grupy to pomyliło miejsce pielgrzymki. Wystarczy poczytać co piszą w FB lub innych przekaziorach. Podają się za katolików i patriotów, a idą dokładnie w drugą stronę.
Znam kilku
18:10, 2026-04-19
Doszło do "usterki" na Krytej Pływalni
Może wypadało by, żeby ktoś ze starostwa się wypowiedział w końcu, co mało fajnie się tłumaczyć, trzeba mieć j.....i pewne rzeczy wziąć na klatę.
może
13:50, 2026-04-19