Na początku rozstrzygnięto konkurs plastyczny i przyznano wszystkim uczestnikom pierwsze miejsca. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe. Pierwsza, w której przyszło się zmagać młodym sportowcom był wyścig z balonami na dystansie 25m. Wyścig z balonami na dystansie 25 m – w ciągu 30s drużyna musi przenieść możliwie jak najwięcej balonów z miejsca w którym się one znajdują do miejsca wyznaczonego przez sędziów. Drużyna wyszukuje i przenosi tylko balony koloru wskazanego przez sędziego. Następnie odbył się wielki wyścig na torze rozstawiony na odcinku 25 m. Zawodnik startował z balonem w ręce, następnie dobiega do dwóch materaców i pokonuje je podskokami z balonem umieszczonym między kolanami, potem z balonem w ręce pokonuje slalom ustawiony z czterech chorągiewek, przechodzi na czworaka pod 2 płotkami LA, przekłada łyżką piłeczki ping-pong z pojemnika do pojemnika (tak by żadnej nie zgubić). Wraca biegiem do drużyny, siada na niesionym balonie tak by ten pękł - co jest sygnałem startu dla następnej osoby.
Owacjami nagrodzona została konkurencja dla dyrektorów szkół, którzy musieli rzucać lotkami do do balonów z odległości ok. 4m. Bezkonkurencyjna okazała się pani Ewa Wójcik, reprezentująca dyrektora Gimnazjum Nr 2.
Wszystkie zmagania sportowe przeplatane były Quiz Chopinowskim w którym 3-osobowa reprezentacja poszczególnego Gimnazjum odpowiadała na wylosowane pytania. W między czasie odbyły się jeszcze prezentacje artystyczne każdej ze szkół. szkoły zawodnicy przygotowują się do odpowiedzi siedząc przy ustawionym w hali stoliku.
Impreza zakończyła się meczem unihoca: nauczyciele – uczniowie, który to uczniowie wygrali pewnie 4:0.
/red./
hihi22:40, 19.03.2010
tam jest moja sis :D
ciekawy07:32, 20.03.2010
A to wszystko odbyło się przy muzyce Chopina?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dzieci Zamojszczyzny. Historia i pamięć
Wielki dramat , o którym przypomniała dr Dorota Skakuj. Warto pamiętać o tych wydarzeniach, o ich ofiarach i sprawcach zła.
historia
14:02, 2026-04-30
Bezpieczna majówka na drogach: Policja w akcji
Może takie akcje policji spowodują bezpieczne zachowanie w ruchu drogowym. Rozsądnym ludziom zależy na życiu i zdrowiu wszystkich uczestników ruchu drogowego, wszyscy kierujący powinni być trzeźwi i przestrzegający zasad KD. Niech ta majówka będzie dobrym relaksem , bez nieszczęść na drogach.
kierowca
13:52, 2026-04-30
Powiat. Pełny program uroczystości majowych
Uczcijmy te święta flagami na balkonach i przy domach.
flagi
09:36, 2026-04-30
Międzynarodowy sukces literacki ucznia ONZ-etu
Gratulacje dla młodego talentu.
LO
09:32, 2026-04-30