Z Biłgoraja wyruszyło cztery grupy. W założeniach dwie z nich miały być trudne, jednak sobotni deszcz i przelotne opady w dzień rajdu, tj. w niedzielę 11 września, spowodowały, że każda z tras stała się wymagająca i trudna. Były odcinki, gdzie rower trzeba było prowadzić.
Jednak jak podkreślają uczestnicy rajdu, na tym polegają rowerowe wyprawy w dzikie tereny Roztocza Zachodniego.
Trasa, z której prezentujemy zdjęcia wykonane przez członków Watachy Rowerowej z Biłgoraja, to trasa druga, która prowadziła częścią szlaku Jastrzębia Zdebrz (kolor niebieski) oraz fragmentem Centralnego Szlaku Pieszego (kolor niebieski) i Szlaku im. Dymitra Gorajskiego (kolor zielony).

Uczestnicy wyruszyli z Zalewu Bojary na szlak Jastrzębia Zdebrz (kolor niebieski) do tzw. Modelowego Traktu, którym dotarli na Rapy Dylańskie. Stad szlakiem żółtym do Cyncynopola dalej do Ignatówki i na Żelebsko.
Z Żelebska przez las na Trzęsiny (źródełko), a następnie szlakiem niebieskim Jastrzębia Zdebrz do Smorynia Polanie i na skrzyżowanie z drogą krajową 74 w Starej Wsi.
Stamtąd udali się przez Głupią Wieś, Kolonię Teodorówka i Komodziankę Góry do Jędrzejówki i dalej przez Hosznię Ordynacką zjechali ze szlaku Jastrzębia Zdebrz i wjechali na Szlak Centralny Pieszy.

Tutaj dotarli do położonego w leśnych ostępach bunkra Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora (znajduje się w lesie Łysiec).
Włączając się dalej na Szlak im. Dymitra Gorajskiego dojechali do mety rajdu, czyli lasu Kamionka Latyczyn.
Zobacz także: Jeśli ktoś mówi, że jeździ rowerem, a nie ma go na Jastrzębiu Zdebrz, to... (FOTO)
Uczestnik17:00, 13.09.2022
Trasa przy tych warunkach co były w tym dniu była MEGA wymagająca co do poprzednich edycji. Zdjęcia same mówią same za siebie. Ekipa dobrana na MAXA. Jak dla mnie było super i czekam na kolejną edycję. Fajnie by było aby warunki były podobne do wczorajszych. Pozdrawiam ludzi z WATAHY.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
ZSZiO w Biłgoraju „Złotą Szkołą NBP”!
Na pewno na ta szkoła zasłużya, to jest sprawiedliwie tak wysoka ocena. Nie to w minsterstwie kultury, gdzie są przypadki przyznawania medali nie tym, którzy na to naprawdę zasługują. Ministerstwo kultury powinno rzetelnie wnioski sparwdzać i jakość twórczą danego literata a nie przyznawać medal za byle bez weryfikacji, co jest niesprawiedliwe , haniebne.
Brawo
12:55, 2026-06-26
Miasto Biłgoraj zakończyło drogową inwestycję
Obecny rząd rozdaje dotację bez względu czy władza danego samorządu jest z nim partyjnie czy nie. Pamiętamy jak poprzednicy rozdawali głównie tam gdzie samorząd z PiS i m.in. dlatego PiS wybory przegrał. Dopóki PiS nie pozbędzie się awanturników i takich , którzy kłamią i takich mają zatargi z prawem , dopóty nie odzyskają władzy.
wnioski
12:48, 2026-06-26
Laboratorium AI w Majdanie Nepryskim
Norwegia wypycha AI ze szkół.
1
09:30, 2026-06-26
Adaś Iwanejko w „Sprawie dla Reportera”
Życzymy dziecku wyzdrowienia. Niestety medycyna bywa nieludzka, to skandal, żeby wycieniać na miliony operacje czy inne metody ratowania życia. Pewne grupy żerują na ludzkich nieszczęściach.
taka prawda
07:23, 2026-06-26