Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Wykonując polecenia oszustów straciła ponad 8 tys. zł

Portal informacyjny bilgoraj.com.pl Portal informacyjny bilgoraj.com.pl 11:18, 22.06.2026 Aktualizacja: 11:19, 22.06.2026
2 Wykonując polecenia oszustów straciła ponad 8 tys. zł Wykonując polecenia oszustów straciła ponad 8 tys. zł
  • 49-latka postanowiła sprzedać przez Internet sukienkę. Osoba podająca się za kupującą podesłała jej wiadomość za pośrednictwem której miała otrzymać pieniądze.

  • Niestety po skorzystaniu z podesłanego linku straciła i wykonaniu otrzymanych telefonicznie poleceń straciła ponad 8 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność!

- Zgłosiła się do nas 49-letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż sukienkę. Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem, która poprosiła ją o adres mailowy na który wysłała wiadomość z linkiem do pobrania środków i potwierdzenia sprzedaży - informuje starszy aspirant Joanna Klimek z  KPP w Biłgoraju.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

Po otrzymaniu maila skontaktowała się z nią telefonicznie kobieta, która podała się za pracownika platformy sprzedażowej. Poleciła jej wpisanie numeru karty bankomatowej w widocznym oknie, następnie otrzymała kod, który również wpisała jako potwierdzenie. - Następnie otrzymała kolejny telefon z poleceniem zalogowania się do banku. 49 – latka myśląc, że loguje się do bankowości elektronicznej podała login i hasło umożliwiło oszustom dostęp do jej konta. W efekcie manipulacji kobieta straciła ponad 8 tysięcy złotych - dodaje starszy aspirant Joanna Klimek.

Policja apeluje: - Zachowujmy zdrowy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

ostrożnyostrożny

2 0

Oto kolejny skutek bankowości internetowej, i łatwowierności, co zdumiewa.

11:32, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoganLogan

0 0

Problem analfabetyzmu zawsze w Polsce istniał i będzie istniał.To jest jego mutacja cyfrowa.Tylko głośna edukacja w mediach,ulotki,szkolenia,nawet alerty RCB pozwolą uniknąć naiwności,głupoty i niedouczenia.Nie każdy jest prymusem w szkole,tak jak nie każdy umie posługiwać się telefonem czy internetem.

11:40, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%