Poetycka strona Tarnogrodu. Seniorzy z wizytą u dyrektora-poety
Tydzień Bibliotek w Tarnogrodzie przyniósł mieszkańcom wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć. 14 maja 2026 roku progi Miejskiej Biblioteki przekroczyli członkowie Tarnogrodzkiego Klubu Seniora. Choć celem była integracja i promocja czytelnictwa, nikt nie spodziewał się, że to popołudnie stanie się tak osobistym doświadczeniem literackim.
::news{"type":"see-also","item":"64493"}
Gospodarz, który pisze sercem
Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez dyrektora placówki, Pana Janusza Skubisza. Po prezentacji bieżącej działalności biblioteki, nowości wydawniczych i wystaw, nadszedł moment kulminacyjny. Ku pozytywnemu zaskoczeniu zebranych, Pan Janusz wystąpił nie tylko jako urzędnik, ale przede wszystkim jako poeta.
Recytacja autorskich wierszy dyrektora wywołała wśród seniorów falę wzruszenia. Twórczość Janusza Skubisza to hołd dla ziemi tarnogrodzkiej, lokalnej tradycji i prostoty codziennego życia. Dzięki autentyczności i głębokiemu przekazowi emocjonalnemu, utwory te szybko znalazły drogę do serc słuchaczy, skłaniając ich do refleksji nad własnymi doświadczeniami.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Więcej niż tylko lektura
Wspólne rozmowy o literaturze przy kawie i słodkim poczęstunku stały się fundamentem do budowania więzi. Uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko wymieniać opinie o książkach, ale także wspólnie stworzyć własny wiersz, co udowodniło, że kreatywność nie zna barier wiekowych.
Wydarzenie to po raz kolejny pokazało, że biblioteka w Tarnogrodzie jest czymś więcej niż wypożyczalnią książek – to tętniące życiem centrum kultury i miejsce spotkań pokoleń. Seniorzy opuszczali placówkę pełni inspiracji, deklarując, że była to ich pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia wizyta w tym gościnnym miejscu.
- Z całego serca dziękujemy i na pewno spotkamy się ponownie - podkreślali członkowie Klubu Seniora, dziękując za ciepłe przyjęcie i możliwość obcowania z żywą poezją.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
O krok od tragedii: Pożar w Korytkowie Małym
i znów jest okazja na zorganizowanie zrzutki na potrzeby OSP biorących udział w akcji
sikawkowy
10:58, 2026-05-15
BIŁGORAJ GO! – Wielkie otwarcie sezonu
w Okrągłym k/Biłgoraja pod lasem też jest dużo miejsca do zaparkowania auta
zmotoryzowany
10:52, 2026-05-15
BIŁGORAJ GO! – Wielkie otwarcie sezonu
Z tego wynika, że podróżni chcący pojechać pociągiem z Biłgoraja lub wysiadający z bagażami muszą zasuwać na piechotę, bo na parking przy peronie legalnie autem dojechać się w niedzielę nie da... brawo...
Beton
08:58, 2026-05-15
Nowa droga Albinów - Jędrzejówka
Czy to droga do Chłopakowa z jędrzejowki , bo tu jest byle jak , co to za redaktorzy na
Oo
06:17, 2026-05-15