Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Powiat biłgorajski. Ponad 3 mln zł na aktywizację rynku pracy. W UM w Lublinie podpisano umowę

Starostwo Powiatowe/FB 12:14, 13.05.2026 Aktualizacja: 12:20, 13.05.2026
10 Powiat biłgorajski. Ponad 3 mln zł na aktywizację rynku pracy Powiat biłgorajski. Ponad 3 mln zł na aktywizację rynku pracy

W Lublinie oficjalnie podpisano i odebrano umowę na realizację projektu „AKTYWIZACJA ZAWODOWA W POWIECIE BIŁGORAJSKIM IV”. To doskonała wiadomość dla mieszkańców regionu poszukujących zatrudnienia oraz pracodawców planujących rozwój swoich kadr.

Solidny budżet i europejskie wsparcie

Inicjatywa jest częścią programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 (Priorytet IX) i korzysta ze współfinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego. Całkowity budżet projektu przekracza 3 mln zł, z czego blisko 1,84 mln zł zostanie rozdysponowane w 2026 roku, a pozostałe 1,24 mln zł w roku 2027.

Kto może skorzystać?

Wsparcie skierowane jest do 197 osób (98 kobiet i 99 mężczyzn) zarejestrowanych w PUP Biłgoraj. Program kładzie szczególny nacisk na grupy w trudniejszej sytuacji, w tym:
- osoby z pierwszeństwem skierowania (zgodnie z nową ustawą o rynku pracy z 2025 r.),
- osoby odchodzące z rolnictwa,
- osoby objęte ochroną czasową w związku z wojną w Ukrainie,
- osoby w trudnej sytuacji życiowej (np. zagrożone ubóstwem, dłużnicy alimentacyjni) oraz ofiary zwolnień grupowych.

Szeroki wachlarz form wsparcia

Projekt przewiduje konkretne narzędzia ułatwiające powrót do aktywności zawodowej, oparte o Indywidualny Plan Działania:
- staże zawodowe dla 90 osób,
- prace interwencyjne dla 20 osób,
- bony na zasiedlenie dla 10 osób,
- indywidualne szkolenia zawodowe dla 5 osób,
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej oraz doposażenie stanowisk pracy.

Projekt potrwa do 30 czerwca 2027 roku. Więcej informacji posiada PUP Biłgoraj.

Foto: Powiat biłgorajski 

(Starostwo Powiatowe/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (10)

OooooOoooo

3 2

C iekawe, dlaczego Pan Starosta osobiście się nie pofatygował?

14:14, 13.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do oooDo ooo

2 0

Pan starosta w tym czasie był w Warszawie na pogrzebie pilota, który zginął w Puszczy Solskiej gasząc pożar.

21:06, 13.05.2026

możemoże

3 2

Może dlatego że chciał Marszałkiem zrobić kolesia Mulawę.?

14:23, 13.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

HerbatnikHerbatnik

6 3

O, to będzie kasa na kawę i ciastka w urzędzie pracy; żyć, nie umierać...

15:57, 13.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Co jest k.... Co jest k....

7 2

Widze tam osoby objęte wojną w ukrainie , to co wy kasę Polaków chcecie ukraińcom dawać

17:28, 13.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

aliali

5 1

A w sklepach drożyzna.

19:24, 13.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

do alido ali

3 1

Mylisz się, np.masło dwa lata temu - niekiedy po 10 zł,a teraz tanio, mięso teraz dużo tańsze itp.

19:33, 13.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

do alido ali

2 1

Mylisz sięm dużo drożej było 2 lata temu, a teraz masło tanie , mięso staniało i wiele innych produktów.

19:35, 13.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

11

2 0

Pytanie tylko skąd pochodzą składniki na te tanie produkty.

22:30, 13.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

teraz jest taniej teraz jest taniej

1 0

Nie ma sensu kłamać, że jest drożyzna, drożej było za PiS, niestety.

10:53, 14.05.2026


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%