Biłgoraj. Wielkie sprzątanie miasta w toku
Wraz z poprawą aury, w Biłgoraju ruszyły intensywne prace porządkowe. Celem jest szybkie i sprawne usunięcie piasku oraz zanieczyszczeń nagromadzonych w okresie zimowym, aby mieszkańcy mogli cieszyć się czystą i bezpieczną przestrzenią publiczną.
[FOTORELACJA_LISTA]14587[/FOTORELACJA_LISTA]
Reprezentacyjne place na pierwszy ogień
Pierwsze efekty prac widać już w ścisłym centrum. W ubiegłym tygodniu służby skupiły się na kluczowych punktach miasta:
Kilometry czystych dróg
Równolegle do prac na skwerach, trwa mechaniczne oczyszczanie jezdni. To ogromne logistyczne wyzwanie, ponieważ miasto dba nie tylko o swoje arterie. Na mocy zawartych porozumień, Biłgoraj oczyszcza również drogi powiatowe i wojewódzkie znajdujące się w granicach administracyjnych miasta.
Za czystość dróg odpowiadają dwa podmioty:
Nowoczesny sprzęt w akcji
Sprawne usuwanie zalegającego piasku nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zaplecza technicznego. PGK skierowało do pracy cztery specjalistyczne zamiatarki mechaniczne. Co istotne, jedna z nich to mniejsza jednostka dedykowana wyłącznie do oczyszczania chodników, co znacznie ułatwia życie pieszym i rowerzystom.
Zimowy piasek znika z biłgorajskich tras sukcesywnie. Dzięki podziałowi zadań i wykorzystaniu maszyn, miasto przygotowuje się na wiosenny sezon w ekspresowym tempie.
109:04, 05.03.2026
Aby mieszkańcy mogli się cieszyć czystą i BEZPIECZNĄ przestrzenią publiczną.
Skoro już tak dbacie o bezpieczeństwo mieszkańców to chyba czas zrobić porządek z parkowaniem aut na chodnikach oraz jazdą po nich.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
42 lata w służbie podatnikom. Naczelnik z Biłgoraja żeg
Szkoda tych kobiet ,tak instrumentalnie wykorzystywanych, daje im po kwiatku i to na długim dystansie toż to lekceważące, rzeczywiście to cyrk po pisowsku w budowlance,,hałtura
Tak
09:48, 2026-03-05
42 lata w służbie podatnikom. Naczelnik z Biłgoraja żeg
Oczywiście to cyrk partyjny pisu.
tak
09:36, 2026-03-05
42 lata w służbie podatnikom. Naczelnik z Biłgoraja żeg
Dzień kobiet,jakbym obudził się w PRL,tam też dygnitarze dla propagandy rozdawali kwiaty,tyle że goździki w połączeniu z parą rajstop.Gratulacje,komuna wciąż żywa.
Logan
23:00, 2026-03-04
42 lata w służbie podatnikom. Naczelnik z Biłgoraja żeg
To widocznie to brw mocno się pomyliło, powinno. Może ciebie przeprosić.
Ooo
21:02, 2026-03-04