Zamknij

Dodaj komentarz

ZUS zakończył wysyłkę PIT-ów

Portal informacyjny bilgoraj.com.pl Portal informacyjny bilgoraj.com.pl 07:43, 19.02.2026 Aktualizacja: 07:46, 19.02.2026
Skomentuj ZUS zakończył wysyłkę PIT-ów ZUS zakończył wysyłkę PIT-ów (Foto: pl.freepik.com)
  • Ponad pół miliona - tylu mieszkańców województwa lubelskiego otrzymało w tym roku formularz podatkowy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  • W całym kraju - przeszło 10 mln osób.

  • 18 lutego 2026 roku, ZUS przekazał ostatnie PIT-y na pocztę.

Formularze trafiły do klientów, którzy w ubiegłym roku chociaż raz pobrali świadczenie z ZUS, np. emeryturę, rentę lub zasiłek. PIT z ZUS można też pobrać przez Internet - z Platformy Usług Elektronicznych eZUS.

Część emerytów i rencistów otrzymała gotowe rozliczenie podatku, czyli PIT-40A. Jeśli nie mieli dodatkowych dochodów i nie korzystają z ulg podatkowych, nie muszą nic więcej z nim robić. Większość klientów dostała z ZUS PIT-11A. To informacja o dochodach. Trzeba ją potraktować tak samo jak np. PIT od pracodawcy.

Jeśli z rozliczenia w ZUS wynikła niedopłata podatku z emerytury lub renty, to instytucja potrąci ją dla urzędu skarbowego z kwietniowego świadczenia. Gdy emeryt lub rencista miał nadpłatę podatku, to otrzyma zwrot z urzędu skarbowego - po rozliczeniu podatku.

Małgorzata Korba

Foto: pl.freepik.com

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Poseł z Biłgoraja zdobywa Zamość. Nowe biuro poselskie

Co tam u Was w Platformie Wiesiek?

ciekawy

21:01, 2026-02-18

Poseł z Biłgoraja zdobywa Zamość. Nowe biuro poselskie

W kalendarzu wyborczym 1 rok to bardzo niewiele. A to przecież za około 1 rok rozpocznie się kampania wyborcza przed wyborami parlamentarnymi 2027. Logikę można gwalcić, nawet brutalnie i notorycznie.. Natomiast nie można z niej zrobić ofiary. Logika obroni się sama w starciu z tępym ograniczonym napastnikiem ukazując jego defekty w pełnej krasie. Czymże innym niż próba gwałtu na logicznym myśleniu są ciężkie przemyślenia Pana Różynskiego dotyczące biura poselskiego w Zamościu? „Realizacja obietnicy bycia blisko ludzi” ; Jezu jak to brzmi…. Jeśli otwarcie biura poselskiego zajęło Panu 2 i pół roku, to jak wygląda realizacja programu wyborczego? „Wyniesienie współpracy regionalnej na wyższy poziom”…do kampanii pozostało około 1 roku, więc biuro bedzie dostępne dla mieszkańców/wyborców przez około 260 godzin. Czas kampanii aż do ciszy wyborczej to czas kiedy biuro bedzie przyczółkiem z którego Pan Różyński zaatakuje mandat posła. Głosy obwódu biłgorajskiego mogą okazać się niewystarczające.

CzAd

20:28, 2026-02-18

Poseł z Biłgoraja zdobywa Zamość. Nowe biuro poselskie

Spadaj dziadu.

PSL=zło

19:34, 2026-02-18

Policjantka na wolnym zatrzymała sprawcę kradzieży

A kiedy zrobicie porządek z autami jeżdżącymi i parującymi na środku chodnika ? Przejeżdża policja i udaje że nie widzi. Wstyd i żenada !!!!

janek

18:55, 2026-02-18

0%