::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Uczniowie zaprezentowali program, który przypomniał znaczenie tego historycznego wydarzenia, podkreślając wolność, nowoczesność i troskę o dobro wspólne, jakie symbolizuje Konstytucja 3 Maja.
::photoreport{"type":"see-button","item":"13091"}
W dalszej kolejności miała miejsce uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w miejscowej parafii. Modlitwa była okazją do refleksji nad wartością niepodległości oraz pamięcią o tych, którzy walczyli o wolność Polski na przestrzeni wieków.
Po mszy uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przy mogile "Kopiec" na cmentarzu parafialnym. To miejsce pamięci związane z okresami trudnych wydarzeń historycznych, w tym I wojny światowej, stanowi symbol pamięci i szacunku dla bohaterów narodowych.
W programie przewidziano również popołudniowe obchody, podczas których zapalono znicze w miejscach pamięci narodowej na terenie gminy. Wśród nich znalazły się mogiła partyzantów w Zaniach, Pomnik w Majdanie Starym, pomnik poświęcony Polakom ratującym Żydów w Starym Lipowcu oraz pomnik ku czci pomordowanych mieszkańców tego regionu.
Obchody te mają na celu nie tylko upamiętnienie wydarzeń sprzed ponad dwóch wieków, ale także przypomnienie o ciągłej potrzebie pielęgnowania patriotyzmu oraz szacunku dla historii Polski. Rok 2025 będzie szczególną okazją do świętowania 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która jako pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulowała ustrój państwa w sposób nowoczesny i całościowy.
::news{"type":"see-also","item":"52475"}
Obchody w Księżpolu pokazują, jak ważne jest kultywowanie pamięci historycznej i przekazywanie wartości patriotycznych młodemu pokoleniu, aby Polska nadal była krajem wolnym, silnym i dumą swoich obywateli.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Spotkanie z NOWA Polska w Biłgoraju
Strach przed tym, że może ktoś ich osunąć od koryta, dlatego taka kryryka.
co na to pis biłgora
12:18, 2026-05-19
Skolim otworzył sezon turystyczny w Biłgoraju!
W-g informacji internetowych "Skolim nie negocjuje swojej stawki za koncert, która wynosi 75 tys. zł." Panie burmistrzu Biłgoraja: Kto to "artystyczne wydarzenie" zamówił (BCK?< OSiR), i kto zapłacił ? - z naszych podatków oczywiście.
-
22:21, 2026-05-18
Spotkanie z NOWA Polska w Biłgoraju
Jak nowa Polska jak stary chłop przyjeżdża? Chyba depesy dla swoich zakładać>
Hm
20:25, 2026-05-18
Skolim otworzył sezon turystyczny w Biłgoraju!
To przykre, że ktokolwiek nim się zachwycił , tym prostackim śpiewem, w obecności dzieci. Wstydu nie mają ci , którzy go zaprosili , zafundowali dzieciom i młodzieży gorszące wydarzenie. Ciekawe ile kasy mu zapłacili, hańba.
czytelnik
19:09, 2026-05-18