Wprowadzenie do spaceru
Na miejscu spotkaliśmy Magdalenę Sprężynę, referenta do spraw gospodarki leśnej, która wprowadziła nas w tematykę spaceru. - Dzień dobry, nazywam się Magdalena Sprężyna, jestem referentem do spraw gospodarki leśnej, a dzisiaj znajdujemy się na parkingu leśnym przy rezerwacie przyrody Obary - rozpoczęła. Mimo że pogoda zaskoczyła uczestników chłodem i śniegiem, Magdalena podkreśliła, że zmienność klimatu może być ciekawym doświadczeniem edukacyjnym.
[FOTORELACJA_LISTA]12916[/FOTORELACJA_LISTA]
W poszukiwaniu wiosny
Spacer rozpoczął się od entuzjastycznego poszukiwania pierwszych kwiatów wiosny. Choć planowano obserwację przylaszczek i kwitnących wełnianek, leśnik zaznaczył, że pogoda może pokrzyżować nieco plany. - Na pewno też mieliśmy słuchać ptaków. Miejmy nadzieję, że wypatrzymy tą wiosnę - dodała Magdalena Sprężyna, zachęcając do improwizacji i dostosowywania planów do warunków atmosferycznych.
Edukacyjny wymiar spaceru
Uczestnicy, mimo niekorzystnej pogody, wyruszyli z parkingu leśnego, aby poszukiwać oznak wiosny. Spacer miał nie tylko wymiar rekreacyjny, ale również edukacyjny. Leśnik dzielił się wiedzą na temat lokalnej flory i fauny, a także opowiadał o zmianach, jakie zachodzą w przyrodzie w wyniku zmieniającego się klimatu. Uczestnicy mieli okazję doświadczyć bliskości natury i zrozumieć, jak ważne jest jej ochronienie.
Podsumowanie
Wiosenny spacer z leśnikiem to doskonała okazja, aby z bliska poznać otaczającą nas przyrodę, odkrywać jej tajemnice i uczyć się jej ochrony. Mimo chłodnej aury, grupa wytrwałych uczestników z entuzjazmem podjęła wyzwanie, aby poszukiwać wiosny w sercu lasu. Takie wydarzenia to świetny sposób na integrację społeczności lokalnej oraz promowanie aktywnego spędzania czasu na łonie natury.
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
W kwestii rzezi wołyńskiej nie powinno być podziałów politycznych. Dobrze, że będzie w Biłgoraju W pomnik w hołdzie pamięci ofiar. I nie ma co się boczyć na tych, którzy podjęli się tej inicjatywy. Jeśli utarczki polityczne , to na inne tematy, a na pewno nie o ludobójstwie na Wołyniu. Polska wykazuje się ogromnym wsparciem dla uchodźców z Ukrainy, mimo tamtej strasznej historii. Sprawcy rzezi wołyńskiej zapewne już nie żyją, ale to nie zwalnia z odpowiednich przeprosin władz Ukrainy za te zbrodnie. Wprawdzie jakieś tam lakoniczne słowa ze strony niektórych polityków były, ale też zgorszenie tym innych. Chwała pomysłodawcom pomnika w Biłgoraju. Za za pozytywne działania warto cenić,a za negatywne ganić. jeśli takie się zdarzają. Za pomnik bardzo dobra ocena.
obywatel
13:25, 2025-07-06
Otwarcie Autodromu Biłgoraj – nowoczesny tor (FOTO)
kto to jest?
a kto to macha?
13:06, 2025-07-06
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Polska racja stanu to jedno a biłgorajska racja stanu (tj.Pisowska) to drugie i my se tu robimy co chcemy! Nieważne, że Europa i USA wspierają Ukrainę by ruski nie dobrał się do Polski bo my to swoje politykę mamy. Gdzie były władze przez tyle lat? Krzyż Katyński nie wystarcza - trzeba się wykazać?
Colt
12:59, 2025-07-06
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Warto byłoby ogłosić publiczna zbiórkę na pomnik i ogłosić konkurs na zaprojektowanie symbolu straszliwej zbrodni.
Pomnik
08:01, 2025-07-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz